Magiczne Maroko

Każda wizyta w Maroko jest tak odmienna jak różne są region tego kraju. Jakie jest takie prawdziwe oblicze Królestwa Maroka? Czy to ciasne i ciemne uliczki mediny, targowiska pełne wonnych przypraw i kolorowych warzyw czy to splendor cudownie bajecznych hoteli? Na pewno największe bogactwo kraju to najwyższej jakości rękodzieło, gościnność, orientalna kultura i bogactwo doznań dla naszych zmysłów. Maroko to kraj ogromnych kontrastów. Doświadczyć można tego samego dnia upału na Saharze a wieczorem ośnieżonych szczytów Gór Atlasu. Zakwaterowanie jest także mocno zróżnicowane – od pachnących kwiatami pomarańczy pałacowych hoteli, pięknych willi nad morzem, aż po biwaki na pustyni. Biuro podróży luksusowych i autentycznych CARTER® pokrótce pragnie Wam przybliżyć ten niesamowicie ciekawy kraj.

Czy warto lecieć do Maroka zimą? TAK!

Zimą najlepiej udać się w regiony pustynne na słynne wydmy Erg Chebbi, popularnie znane jako Wydmy Merzouga. Są one najwyższymi i najbardziej niezwykłymi wydmami w Maroku. Spektakularnie fotogeniczne, pomarańczowo-żółte wydmy Erg Chebbi składają się  z ziarenek kwarcu o podobnej wielkości, czemu zawdzięczają swój fenomenalny kolor.

Marrakesz

Krajobraz wydm Erg Chebbi to jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku i zarazem unikatowe w skali światowej.

Kolejne ciekawe pod względem turystycznym pustynne destynacje to Zagora i okolice. Zagora stanowi naturalną ‘bramę Sahary’ i jest punktem wypadowym na wycieczki, zwiedzanie licznych kazbah i biwakowanie na pustyni. Podobnie jak większość miejscowości w regionie architektura ma rdzawy czerwony kolor, kontrastujący z zielenią oazy palmowej. Góra Jebel Zagora majestatycznie dominuje nad panoramą miasta i zaprasza do wędrówek. Miasto słynie z uprawy palmy daktylowej, znajdziemy tam ponad 30 gatunków tych pysznych i pożywnych owoców.

maroko

Zimą warto tez odwiedzić Marrakesz, dni są pełne słońce i często bezchmurne, choć w grudniu i styczniu wieczory bywają nieco chłodne. Najlepsze hotele w Marakeszu oferują luksusowe wille i apartamenty wyposażone w kominki, zarówno w salonie jak i na tarasie, opalane naturalnym drewnem jak np. w Royal Mansour. To hotel należący do panującej rodziny królewskiej Mohammeda VI, dla najbardziej wymagających i zamożnych podróżnych. Jeśli marzycie o zimowych wakacjach w Marrakeszu to najlepiej upewnić się, że hotel posiada zewnętrzny podgrzewany basen. Większość ekskluzywnych hoteli jak Amanjena, Selman i Royal Mansour z oferty biura CARTER®  takowe posiadają. Okres pomiędzy listopadem a kwietniem to świetny czas na grę w golfa. Miłośnicy tego sportu będą zachwyceni świetnie utrzymanymi polami golfowymi, zarówno w Marrakeszu jak i w Agadirze.

Południowe Maroko i Góry Antyatlasu

Na marokańskie eskapady miedzy listopadem a marcem, eksperci podróży z CARTER® polecają w szczególności przepiękny i mało uczęszczany region Antyatlasu i miasta jak np.: Tafraoute, słynące z niebanalnych formacji skalnych. To świetne miasteczko na 1 dniową wycieczkę, połączoną ze zwiedzaniem Taroudant. Otoczone murami Taroudant leży u podnóża Atlasu Wysokiego, po południowej stronie, co gwarantuje bardzo przyjemny suchy i ciepły klimat, podczas naszej zimy. To ładne i spokojne miasto, które słynie z garbarni skór, targu berberyjskiego i pięknego rękodzieła.

Maroko

Antyatlas to najstarsze pasmo górskie w Afryce Północnej, ujrzymy tam piękne tradycyjne wioski, niesamowite formacje skalne oraz sprytne kozy wspinające się na czubki drzew arganowych! Olej arganowy to tzw. marokańskie ‘płynne złoto’ wytwarzany jest tradycyjna metoda, niezmienna od setek lat. To jeden z najbardziej cenionych olejków na świecie, pod względem składu chemicznego i ilości minerałów. Tereny, na których rosną arganowe drzewa są częścią Rezerwatem Biosfery, a w 2005 roku zostały wpisane na listę UNESCO .

Bezpieczne zwiedzanie Maroka

Mieszkańcy Maroka są niezwykle gościnni i otwarci na cudzoziemców, z dumą prezentują podróżnym walory swojego kraju. Są tolerancyjni w stosunku do tzw. ‘innowierców’ i nie próbują na siłę moralizować turystów. Poza największymi miastami generalnie jest to kraj bardzo bezpieczny, porządku publicznego strzeże królewska żandarmeria uzbrojone w nowoczesne auta i motocykle marki BMW . Turystyczne metropolie mają do siebie niestety to, ze przyciągają naciągaczy, kieszonkowców i różnej maści drobnych oszustów. Niemniej jednak, poziom bezpieczeństwa w Maroko jest wyższy, niż w podobnego rozmiaru europejskich miastach. Zapewne ma to związek z niższym spożyciem alkoholu przez mieszkańców oraz wysokimi karami za handel środkami odurzającymi.

butik

Klimat Maroka ukształtowany jest wpływami powietrza znad Atlantyku, wpływami śródziemnomorskimi, górskimi i gorącymi pustynnymi. Powoduje to zróżnicowany sezon turystyczny, w zależności od regionu kraju. Trudno określić w kilku zdaniach klimat Maroka, ale można go opisać jako klimat śródziemnomorski i subtropikalny na wybrzeżu i pustynny w regionie Sahary i na południu kraju. Pakując walizkę podróżny powinien mieć na uwadze duże różnice temperatur.

Wybierając się w Góry Atlasu i do Quarzazate jesienią lub zimą, w ciągu jednego dnia możemy trafić zarówno na poranny przymrozek  jak i 30 stopniowe upały. Reasumując Maroko można odwiedzać przez cały rok, należy tylko sprawdzać na bieżąco warunki pogodowe. Podczas lata warto udać się nad Morze Śródziemne, w okolice Tangeru, Tetouan i Tamouda Bay oraz nad wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Panuje tam wtedy bardzo przyjemny ciepły klimat, ochładzany wiatrem od morza.

Zainteresowały Was magiczne podróże do Maroka i autentyczne wycieczki objazdowe? Marzycie o indywidualnej wyprawie na Czarny Ląd z prywatnym kierowcą i przewodnikiem?

Afryka i safari szyte na miarę do krajów jak np.: Kenia, RPA czy Botswana jest szczególnie bliska naszemu sercu. Zaufaj naszemu 20 letniemu doświadczeniu w organizacji rodzinnych egzotycznych wypraw.

Biuro podróży CARTER serdecznie zaprasza do kontaktu z doświadczonymi projektantami podróży:

travel@carter.eu, 22 392 60 16/17, 509 601 246

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

CARTER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here