Wielu uważa, że rude włosy stanowią pewne ograniczenie w wykonywaniu dziennego lub wieczorowego makijażu. Prawda jest jednak taka, że w tym przypadku możemy do woli eksperymentować z kolorem cieni do powiek czy szminki na ustach. Wykonując makijaż odpowiedni dla rudowłosej, warto jednak wziąć pod uwagę swój kolor oczu – to znacząco ułatwi nam wybór właściwych kosmetyków. Podpowiadamy zatem, jak powinien wyglądać makijaż dla rudych dziewczyn!

Makijaż dla rudowłosej: makijaż dla rudych włosów i niebieskich oczu

Rude włosy i niebieskie oczy to połączenie, które nie zdarza się często, dlatego warto też wyjątkowo je potraktować przy wykonywaniu makijażu. Makijaż dla rudych włosów i niebieskich oczu powinien przede wszystkim opierać się na odcieniach granatu, błękitu, szarego czy grafitu – te kolory pięknie podkreślą naturalną barwę oczu rudowłosej. Jeżeli mamy problem z doborem pasujących do siebie cieni do powiek, najlepiej zdecydować się na zakup mini paletki z idealnie współgrającymi ze sobą odcieniami. W makijażu dla rudej jak najbardziej odpowiednie będą również brązowe i beżowe cienie do powiek. Przy mocnym makijażu oczu pamiętajmy o tym, by pozostawić usta w neutralnym kolorze, jednak stawiając na delikatny make up powiek, możemy pokusić się o różową, beżową lub brązową szminkę w chłodnym odcieniu.

Makijaż dla rudowłosej: makijaż dla rudych włosów i zielonych oczu

Rude włosy w połączeniu z zielonymi oczami to dość często występujące zestawienie, które pozwala na bardzo dużą różnorodność w wykonywanym na co dzień makijażu. Makijaż dla rudych włosów i zielonych oczu może bowiem opierać się zarówno na zielonych, jak i brązowych czy fioletowych cieniach do powiek. W makijażu do rudych włosów bardzo ładnie będą prezentowały się również żółte, turkusowe czy różowe akcenty. Jeżeli zamiast makijażu oczu wolimy położyć większy nacisk na makijaż ust, możemy w tym przypadku postawić na czerwoną szminkę w odcieniu strażackiego wozu!

Makijaż dla rudowłosej: makijaż dla rudych włosów i brązowych oczu

Mając do czynienia z rudymi włosami i brązowymi oczami, powinnyśmy poruszać się przede wszystkim po palecie brązów i czerwieni. Makijaż dla rudych włosów i brązowych oczu możemy zatem opierać na jasnych, średnich i ciemnych odcieniach brązu, a dodatkowo łączyć je z kolorem miedzianym, ceglastym czy burgundowym. Te same kolory mogą wzbogacać nasz makijaż ust – poza czerwienią, warto również decydować się na usta w kolorze bordo, mlecznej lub gorzkiej czekolady, a także intensywnego różu. W makijażu dla rudowłosej o brązowych oczach powinno też znaleźć się miejsce na róż do policzków czy bronzer w ciepłym odcieniu.

Makijaż dla rudowłosej – kreski na oczach to zawsze dobre rozwiązanie!

Jeżeli nie jesteśmy fankami cieni do powiek w kolorze zieleni, fioletu czy brązu, bardzo dobrym rozwiązaniem makijażu do rudych włosów będą kreski na górnej powiece wykonane eyelinerem. Możemy w tym przypadku postawić na kreski w klasycznym, czarnym kolorze, a także pozwolić sobie na delikatny, kolorowy akcent. Kreski na oczach jak najbardziej warto połączyć z bardziej intensywnym makijażem ust. Pamiętajmy jednak o tym, by odpowiednio dopasować odcień szminki do odcienia swojej skóry – zimne odcienie szminek będą najlepiej współgrały z chłodną karnacją, zaś ciepłe pomadki z ciepłym odcieniem skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here