Meble do małego pokoju. Co sprawdzi się najlepiej?

0
1703

Urządzenie małego pokoju może być sporym problemem. O czym warto pamiętać, aby przestrzeń prezentowała się atrakcyjnie i była funkcjonalna

Nie zawsze do dyspozycji mamy dużą przestrzeń. Czasami musimy zmieścić to, co najważniejsze, na małym metrażu. Mały pokój może nastręczać dużo trudności przy aranżacji. Są jednak triki, dzięki którym można uzyskać optymalne efekty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

  1. Wybierz meble w jasnym kolorze

Małe pokoje zyskają na wyglądzie wtedy, gdy uzupełnimy je jasnymi meblami. Mogą być to meble w kolorze białym, ale również można zdecydować się na jasne wybarwienia drewna. Jasne kolory wprowadzają do wnętrza przestrzeń. Powodują, że wygląda na bardziej przestronne i otwarte.

Ciemniejsze barwy mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na mniejsze niż jest w rzeczywistości. Warto zatem zrezygnować z modeli wenge czy w innych ciemnych barwach na rzecz tych jaśniejszych.

  1. Lepsze meble podwieszane lub na wysokich nóżkach

Gdy w pokoju brakuje miejsca, warto także wybrać meble, które będą znajdowały się nieco ponad podłogą, na przykład będą podwieszone albo będą miały wysokie nóżki.

Dzięki temu, że pozostawiają widoczną podłogę, powodują, że pokój wygląda na jeszcze większy. Oczywiście, możemy także łatwiej je sprzątać, ponieważ możemy bez problemu sięgnąć pod meble.

  1. Zrezygnuj z meblościanek

Lubiane przez wielu Polaków meblościanki nie będą zbyt dobrym wyborem dla mniejszych pomieszczeń. Przede wszystkim mogą sprawić, że pokój będzie prezentował się na mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Meblościanka, chociaż jest pojemna, nie sprawdzi się zatem w mniejszym pokoju. Lepiej wybrać meble modułowe, które można ułożyć tak, aby pozostawić nieco przestrzeni nad nimi. Gdy będą oddalone od siebie, wtedy przestrzeń nie będzie prezentować się na tak zagraconą i chaotyczną.

  1. Błyszczące nawierzchnie jak lustro

Doskonałym wyborem do małych pokojów są również meble wykończone na błysk, czyli z użyciem specjalnych płyt o błyszczącej nawierzchni. Dzięki temu, że wyglądają podobnie jak lustro, mogą także optycznie powiększyć przestrzeń.

Dobrym wyborem będą również meble, które posiadają zamontowane na froncie lustra – wtedy także można uzyskać efekt powiększenia pomieszczenia. Do wyboru mamy zarówno meble wykonane jako gotowe, jak również te na wymiar.

  1. Ażurowe konstrukcje

W małych pokojach lepiej prezentują się również meble o konstrukcjach ażurowych, które pozwalają na pokazanie ściany z tyłu, niż te, które posiadają pełne plecy.

Gdy jest to możliwe, do pokoju warto też wybierać meble z przeszkleniami, na przykład witryny. One także mogą sprawić, że wnętrze wygląda na większe. Witryna wykonana ze szkła lub z elementami lustrzanymi odbija światło i dzięki temu powoduje, że pomieszczenie jest optycznie jeszcze większe.

Jeszcze więcej ciekawych porad dotyczących tego, jak dobrać odpowiednie meble, w tym także krzesła oraz fotele do małych pokojów oraz innych pomieszczeń można znaleźć na blogu internetowym www.kowalczykmeble.pl. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here