Moda na meliski – praktyczne i ładne

0
2192

Za trendami modowymi często trudno jest nadążyć zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy zawsze mieć najmodniejsze ubrania czy inne elementy garderoby. Często niestety praktyczność i estetyka, szczególnie w kwestii butów, nie idą ze sobą w parze. Z tego powodu kobiety od kilku sezonów zachwycają meliski – charakterystyczne, gumowe buty, najczęściej w formie balerinek.

Chciałoby się rzec: gumowe buty? Przecież są już kalosze (nawet te ładniejsze!), a poza tym jak można nakładać gumowe obuwie wprost na stopę, przecież to niekomfortowe! Rzecz w tym, że meliski nie mają sobie równych, przekonując do siebie po założeniu praktycznie każdą kobietę. Zobaczmy, na czym polega ich fenomen.

Gdy moda zawodzi…

Baleriny to jedne z ukochanych modeli butów wielu kobiet. Są wygodne, mało wymagające w kwestii noszenia, bardziej komfortowe na wszystkich powierzchniach niż np. szpilki. Jednocześnie pasują właściwie do każdej kreacji, którą wybierzemy, jeśli tylko dopasujemy odpowiednio materiał, z którego wykonany jest dany model. Mają jednak poważną wadę: są nieodporne na deszcz i słotę, a ta w naszym klimacie niweczy nawet najmodniejsze stylizacje. Z tego powodu na rynek wraz z pomysłem Vivienne Westwood weszły meliski – wykonane ze specjalnej gumy balerinki, które świetnie sprawdzają się w deszczu i kałużach, chroniąc stopę przed przemoczeniem. A jeśli dodamy do tego fakt, że w każdym sezonie wychodzą nowe, ciekawe i estetyczne modele – zyskujemy obuwie idealne na większość pór roku w Polsce.

Wygoda i komfort

Jak powszechnie wiadomo meliski to świetne buty na co dzień i na specjalne okazje. Skóra dobrze znosi kontakt z charakterystyczną gumą, z której buty te są wykonane, a to sprawia, że noszenie ich jest bardzo komfortowe. Dodatkowo same modele są wygodne; zaprojektowano je w taki sposób, aby nie powodowały bolesnych odparzeń i odgnieceń, a to już wiele. Wygodna rozmiarówka pozwoli każdej kobiecie dopasować dokładnie takie buty, które idealnie pasują na jej stopę.

Do każdej stylizacji

Podstawową zaletą melisek jest możliwość dopasowania ich do praktycznie każdej stylizacji, która przyjdzie nam do głowy. Modele z kwiatkami czy broszkami na noskach będą doskonale wyglądały w zestawieniu z klasycznymi stylizacjami codziennymi – zarówno dżinsami, jak również spódnicami czy letnimi sukienkami. W chłodniejsze dni buty te sprawdzą się jako dodatek do ciepłych, flanelowych czy sweterkowych spódnic i sukienek – doskonałych również na spotkanie w pracy czy rozmowę z klientem. Jasne modele możemy zostawić na rodzinne przyjęcia i codzienny użytek, a te ciemniejsze i stonowane – na sprawy zawodowe.

Jak widzimy meliski dostępne np. tutaj: https://elikshoe.pl/pol_m_SZAFKA-Z-BUTAMI_MELISKI-181.html, mają bardzo wiele zastosowań i praktycznie pasują do każdej stylizacji, przez co powinien być to must have w wielu szafach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here