Najpopularniejsze rodzaje kursów języka niemieckiego

Osoby zapisujące się na kurs jezyka niemieckiego muszą liczyć się z tym, że klasyczne kury ogólne nie są już jedynymi, z jakimi mogą mieć do czynienia. Czego powinny się zatem spodziewać decydując się na naukę tego języka w szkole językowej?

Kursy ogólne – sprawdzone rozwiązanie dla każdego

Kursy ogólne nie są już jedynymi, jakie mogą nam zaproponować szkoły językowe. Należy jednak pamiętać o tym, że nadal to właśnie one są tymi, które cieszą się największą popularnością. Przeważnie prowadzi się je w niewielkich grupach. Kursy języka niemieckiego tego rodzaju koncentrują się przy tym na rozwoju wszystkich najważniejszych elementów w nauce języka obcego. W czasie ich trwania kursanci poznają gramatykę i słownictwo. Uczą się też czytać, pisać i mówić. Znakiem rozpoznawczych takich kursów jest również to, że porusza się na nich szerokie spektrum tematyczne.Oczywiście, pomiędzy ogólnymi kursami języka niemieckiego istnieje sporo różnic. Inaczej uczy się osoby, które do tej pory nie miały nic wspólnego z tym językiem, a inaczej te z nich, które już od lat doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie. Ocena rzeczywistej wiedzy kursantów nie jest prosta. Normą są testy sprawdzające wiedzę gramatyczną. Testy te są jednak często uzupełniane o rozmowę z lektorem pozwalającą na weryfikację swobody w komunikowaniu się.

Kursy specjalistyczne i przygotowujące do egzaminów

Wiele osób zapisujących się na kurs jezyka niemieckiego nie ukrywa, że chce posiąść jego umiejętność w konkretnym celu. Mamy więc do czynienia z osobami myślącymi o zatrudnieniu w Niemczech, a także z kursantami, którzy zamierzają podjąć naukę na jednej z niemieckich uczelni wyższej. W każdym z wymienionych tu przypadków wiedza czerpana podczas kursu ogólnego mogłaby okazać się niewystarczająca. Nic więc dziwnego, że często wybierane są kursy specjalistyczne koncentrujące się na wąskiej grupie zagadnień.Ostatnią grupą kursów języka niemieckiego są te, które przygotowują do różnego rodzaju egzaminów. Niemal każda szkoła proponuje więc choćby kursy maturalne, w tym również te, które pozwalają na zdanie egzaminu maturalnego na poziomie zaawansowanym. Popularne są także kursy, po skończeniu których można zdawać egzaminy umożliwiające uzyskanie certyfikatów językowych. Niektóre szkoły przygotowują też do egzaminów umożliwiających podjęcie nauki w ramach niemieckiego systemu szkolnictwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here