Niechciane zmiany skórne.

Problem ten najczęściej dotyczy nastolatków, jednakże i osoby dorosłe borykają się z nim. Mowa o trądziku, który skutecznie potrafi odebrać nam radość życia. O ile jedna krosta jest łatwa do zatuszowania, to prawdziwy koszmar zaczyna się wtedy, kiedy dotyka nas nadmierna ilość wyprysków na twarzy. Jak sobie z tym radzić, co na pryszcze można stosować? Jest kilka metod, które pomogą w walce z niechcianymi zmianami skórnymi.
Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnacje skóry. Nigdy nie wolno kłaść się spać z makijażem. Wszelkiego rodzaju podkłady mogą skutecznie zatykać naszą cerę, co może prowadzić do powstawania nieestetycznych krost. Przed pójściem spać musisz dokładnie oczyścić twarz. Najpierw należy zmyć makijaż np. mleczkiem, a następnie umyć skórę wodą. Nigdy nie pocieraj twarzy ręcznikiem, gdyż może to powodować roznoszenie się bakterii. Na koniec można użyć toniku, który przywróci odpowiednie ph skóry. Oczywiście na sam koniec nałóż krem, który nawilży i odżywi cerę. Pamiętaj, by wybierać kosmetyki, które nie będą dodatkowo obciążać skórę. Czytaj etykiety i wybieraj kremy, toniki, które są wolne od parabenów, silikonów etc.
W momencie, kiedy na twarzy zobaczymy jakąś krostę, nie próbuj jej wyciskać. Przynosi to zazwyczaj odwrotny efekt. Pryszcz często nie zostaje wyciśnięty do końca, przez co może „odnawiać” się. Dodatkowo miejsce wokół niego staje się czerwone, widoczność samej krosty staje się jeszcze większa i proces gojenia zostaje wydłużony.
Pryszcze są kłopotliwe i psują nam humor, jednakże musimy się uzbroić w cierpliwość w walce z nimi.

normalsi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here