Odżywka do włosów suchych – podstawa ich wzmocnienia

Włosy każdego człowieka codziennie narażone są na wiele czynników zewnętrznych: wiatr, mróz, upał, elektryzowanie, kosmetyki, wysoka temperatura urządzeń do modelowania, nieprawidłowe czesanie… Dlatego konsekwentne stosowanie tylko mydła i szamponu w większości przypadków nie zdaje egzaminu. Potrzebny jest nieco mocniejszy i lepiej dobrany oręż.

Jak dbać o włosy na co dzień?

Suche włosy to problem wielu kobiet, szczególnie tych kochających dłuższe fryzury. Im dłuższe włosy, tym trudniej utrzymać ich końcówki w idealnej kondycji, dlatego powinny one być wzmacniane każdego dnia. Właściwa pielęgnacja powinna obejmować nie tylko mycie włosów, gdy staną się nieświeże, ale również odpowiednie odżywianie. Odżywka do włosów suchych do spłukiwania powinna być stosowana każdorazowo po umyciu włosów. Zawiera ona składniki aktywne, które podczas krótkiego czasu ekspozycji na włosach wnikają w ich strukturę, dodając im miękkości i gładkości.

Okazjonalna pielęgnacja włosów

Nie zawsze jednak odżywka do włosów suchych jest wystarczającym kosmetykiem. Włosy o gorszej kondycji powinny przynajmniej raz na 3 tygodnie być potraktowane maską do włosów dobrej marki. Bardziej skoncentrowane w niej składniki odżywcze dają o wiele korzystniejszy efekt i pozwolą głębiej wniknąć w strukturę włosa. Okazjonalnie, gdy włosy wyglądają fatalnie i są trudne do ułożenia, należy zastosować na nie specjalne serum – jeszcze bardziej skoncentrowany kosmetyk do pielęgnacji włosów, który pomoże je odbudować i zregenerować dzięki zawartym w składzie substancjom o właściwościach odbudowujących.

Odżywka podstawą wzmocnienia włosów

Po regeneracji włosów za pomocą serum należy wdrożyć właściwe techniki pielęgnacji włosów suchych. Podciąć ich końcówki, które tylko szpecą włosy i utrudniają ich odżywienie, a następnie wybrać się do drogerii po dobrej jakości odżywkę. Odżywka do włosów suchych powinna być stosowana regularnie i wówczas po kilku zastosowaniach z pewnością uda się zaobserwować efekty wzmocnienia i odżywienia suchych włosów. Warto każde mycie zakończyć chłodnym spłukaniem włosów, a następnie delikatnie odcisnąć je w ręczniku, nie pocierając. Korzystne dla włosów jest stosowanie odżywek ułatwiających rozczesywanie, które nie uszkadzają wysuszonych końcówek włosów, a także stosowanie zimnego strumienia powietrza w suszarce po zakończeniu suszenia, i wykorzystywanie jak najniższych temperatur lokówki czy prostownicy – dla zminimalizowania ich niszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here