Ogromne tempo rozwoju fotowoltaiki w Polsce

Prąd jest jednym z podstawowych mediów, które towarzyszy nam od bardzo dawna, i z którego bardzo trudno byłoby zrezygnować. Wiele urządzeń, których używamy na co dzień, bazuje właśnie na energii elektrycznej, a tę pozyskiwało się jak dotąd niemal wyłącznie z elektrowni węglowych oraz atomowych. Pogłębiające się jednak zmiany naszej planety, zmuszają nas, jako użytkowników energii elektrycznej, oraz jej dostawców, do potężnych zmian w zakresie pozyskiwania prądu.

Dlaczego akurat energia słoneczna?

Fotowoltaika jest bardzo skutecznym, nowoczesnym sposobem pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł niekonwencjonalnych – czyli odnawialnych. Na drodze rozważań nad tym, skąd bierze się energia, i czy nie lepiej byłoby wykorzystać ją w postaci tego, czego mamy pod dostatkiem, czyli energii słonecznej, powstały właśnie ogniwa fotowoltaiczne. Są to specjalne panele słoneczne w postaci krzemowych płyt umieszczane na dachach budynków, które pochłaniają, a następnie przetwarzają energię słoneczną. Jest to bardzo wydajne źródło energii, które przede wszystkim pozwala na czerpanie jej w dużej ilości, i to zupełnie za darmo! Cleaner Energy https://cleanerenergy.pl/ to firma wiodąca na rynku w zakresie produkcji i montażu fotowoltaiki. Z roku na rok coraz mocniej ugruntowuje swoją pozycję na rynku, ponieważ coraz więcej świadomych obywateli rezygnuje z tradycyjnego prądu dostarczanego przez elektrownie węglowe, na rzecz energii słonecznej!

Tempo rozwoju fotowoltaiki w Polsce

Na tę chwilę Polska osiągnęła bardzo duży przyrost w kwestii produkcji energii pochodzącej ze słońca, co postawiło ją w 2018 roku na 9. miejscu na tle innych krajów Unii Europejskiej. Fotowoltaika staje się coraz bardziej powszechna nie tylko w przypadku dużych, rentownych inwestycji, ale również w małych gospodarstwach domowych. W przypadku źródeł energii nieodnawialnej, zużycie prądu w gospodarstwach domowych generuje spore rachunki za prąd i nie daje możliwości swobodnego korzystania z niego bez poczucia kurczących się zasobów finansowych. Energia odnawialna, czerpana ze słońca, pozwala w słoneczne dni wytwarzać mnóstwo energii, i tym samym ponieść tylko jednorazowe koszty – wynikające z konieczności zakupu i montażu paneli słonecznych. Fotowoltaika dynamicznie rozwija się w Polsce, i z roku na rok można spodziewać się konkretnych, zwielokrotnionych rezultatów.

Efekty rozwoju fotowoltaiki w Polsce

Jeszcze w 2014 roku produkcja energii słonecznej wynosiła zaledwie kilkadziesiąt MW. Pod koniec 2019 roku odnotowywano ją już na poziomie 700 MW, a ta liczba ciągle rośnie! Prawidłowym i bardzo prawdopodobnym założeniem, jest uzyskanie sytuacji, w której w Polsce całkowicie będzie można już zrezygnować z energii węglowej, na rzecz energii słonecznej. Mają temu sprzyjać dofinansowania dla firm działających w tym obszarze i promujących nowoczesne sposoby pozyskiwania energii odnawialnej, a także dofinansowania do gospodarstw domowych – w tej chwili wynoszące nawet do 5 tysięcy złotych na zakup paneli słonecznych! Panele słoneczne mogą być sposobem na zatrzymanie globalnego ocieplenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here