Oparzenia

Oparzenia to problem, z którym spotykamy się dosyć często w codziennym życiu. Każdy ich stopień jest naprawdę niebezpieczny. Natomiast w zależności od rodzaju oparzenia możemy je leczyć domowymi sposobami lub należy zgłosić się do lekarza.
„Co jest dobre na oparzenia I i II stopnia”
1. Schładzaj oparzone miejsce aż do momentu ustania pieczenia i bólu. Najlepiej trzymać zranioną skórę pod strumieniem zimnej wody 10-15 minut w przypadku poparzenia I stopnia lub 30 minut w przypadku stopnia II.
2. Przemywaj skórę preparatem oczyszczającym na rany.
3. Osusz oparzone miejsce jałową gazą.
4. Nałóż na skórę opatrunek, np. z maścią na oparzenia.
Bardzo pomocne przy problemie oparzeń mogą być takie preparaty jak: żel aloesowy, miód, maść nagietkowa, a nawet cukier. Aloes ma wiele właściwości leczniczych. Przede wszystkim łagodzi podrażnienia oraz ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.
Z domowych sposobów bardzo znane są napary z rumianku lub nagietka, bzu czarnego, gwiazdnicy pospolitej, żywokostu, dziurawca zwyczajnego. Zioła te mają działanie nie tylko nawilżające, ale też bakteriobójcze, oczyszczające i regenerujące.
Kolejnym sposobem jest ogórek. Zawiera on bardzo dużo witaminy C i antyoksydantów. Pomoże on więc w zmniejszeniu bólu, złagodzi podrażnienia, zregeneruje naskórek i nawilży go.
Oprócz wspomnianych sposobów należy znać kilka zasad, których warto przestrzegać, by nie pogorszyć stanu naszej skóry. Zabronione są przede wszystkim długie, gorące kąpiele, przebywanie długo na słońcu, wizyty w solarium oraz przykładanie okładów z masła.

guzikcidotego.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here