Dolegliwość w postaci przepukliny jest poważnym zagrożeniem dla funkcjonowania naszego organizmu. Jej leczenie opiera się przede wszystkim na przeprowadzeniu specjalistycznego zabiegu. Operacja przepukliny pachwinowej – przebieg i rekonwalescencja jest powszechnie wykonywana na oddziałach chirurgicznych. Jest ona niezwykle skuteczna, ponieważ po prawidłowym jej przeprowadzeniu, dolegliwości całkowicie ustają. Zabieg niesie ze sobą dodatkowe atuty, ponieważ wzmacnia on wydatnie powłoki brzuszne. Ma jeszcze jedną ważną zaletę – daje gwarancję tego, że przepuklina nie będzie nigdy więcej dawać się nam we znaki.
Jak przebiega prawidłowo prowadzona operacja przepukliny pachwinowej? Bardzo ważne jest to, by zabieg został wykonany jak najwcześniej to możliwe, ponieważ czas jej wykonania ma przełożenie na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia komplikacji. O tym, jak będzie wyglądać zabieg decyduje oczywiście lekarz. Bierze on pod uwagę opinię pacjenta oraz anestezjologa. Jeżeli przepuklina nie jest zbyt rozległa – możliwe jest skorzystanie ze znieczulenia miejscowego. Dzięki temu wyborowi możliwe jest szybkie opuszczenie szpitala. Można to uczynić nawet w dniu operacji. W przypadku dużej przepukliny stosowana jest przede wszystkim znieczulenie połowy ciała do kręgosłupa. Znieczulenie ogólne również jest brane pod uwagę, ale tylko w niektórych przypadkach. Jest przydatne w przypadku pacjentów źle znoszących przygotowania od operacji, która jest dla nich stresującym przeżyciem.
Operacja najczęściej przeprowadzana jest przy użyciu techniki klasycznej, czyli przez rozcięciem powłoki brzusznej.
W obecnych czasach rekonwalescencja po takim zabiegu jest skrócona do maksimum. Bez trudu nawet po kilkudziesięciu godzinach po zabiegu możliwe jest wrócenie do swojego codziennego trybu życia. Rekonwalescencja trwa maksymalnie do trzech tygodni. Opiera się przede wszystkim na ograniczeniu dźwigania cięższych przedmiotów oraz na ograniczeniu intensywnej aktywności fizycznej. Pacjent powinien stosować się do wytycznych lekarza.