Ozonowanie we Wrocławiu – najbezpieczniejsza metoda dezynfekcji

Bezpieczeństwo sanitarne to jedno z najważniejszych haseł jakie zaczęło przyświecać firmom w całym kraju. Wszechobecne wirusy, ale również alergeny czy bakterie stały się wrogami numer jeden całej ludzkości. Dlatego coraz więcej podmiotów stawia na dezynfekcję swoich wnętrz. Jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych sposobów odkażania jest ozonowanie Wrocław.

Jak działa ozon?

Ozon to niepalny gaz, który występuje naturalnie w przyrodzie. Składają się na niego trzy atomy tlenu. Ozonowanie polega na wstawieniu do budynku specjalnych generatorów ozonu, które wytwarzają specjalną chmurę gazu o określonym stężeniu. Ozon wchodzi w reakcje ze związkami organicznymi takimi jak bakterie, wirusy, grzyby czy też inne alergeny i eliminuje jej. Co więcej, ozonowanie pomieszczeń pozwala na usunięcie wszelkich nieprzyjemnych zapachów (od dymu tytoniowego, przez spaleniznę po pożarze aż po zapachy pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego. Ozon jest naturalnym dezynfektantem, co oznacza, że poprawne ozonowanie pomieszczeń we Wrocławiu jest neutralne dla środowiska i zdrowia ludzi. Wg najnowszych badań działanie bakterio i wirusobójcze ozonu jest ponad 50 razy bardziej skuteczne i nawet 3000 razy szybsze od działania chloru. Ozon w kilka minut zabija wirusy i bakterie. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli ozon jest bezpieczny, to jego wysokie stężenie może być groźne dla zdrowia, dlatego ozonowanie we Wrocławiu powinna wykonywać jedynie profesjonalna firma z branży.

ozon

Kto może zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń Wrocław?

Zastosowanie ozonu jako sposobu dezynfekcji przestrzeni jest niezwykle szerokie. Oprócz oczywistych miejsc jak dom czy mieszkanie, ozonowanie pomieszczeń Wrocław może być wykonywane w hotelach i pensjonatach. Ozon świetnie usunie dym papierosowy z pomieszczeń, w których goście palili. Ozonowanie Wrocław świetnie odnajdzie się również w zakładach zajmujących się produkcją jedzenia – w tym również mięsa. Znakomicie sterylizuje i poprawia warunki sanitarne. Co równie ważne, ozonowanie Wrocław jest możliwe również w samochodach osobowych i autobusach. Ozon poradzi sobie bowiem zarówno z zapachem spalin, jak i benzyny czy stęchlizny. Co ważne, ozonowanie Wroclaw nie maskuje nieprzyjemnych zapachów a całkowicie je eliminuje.

ozonowanie pomieszczeń Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here