Pianki akustyczne dla studia nagraniowe – kiedy i po co?

0
1179

Nagrywanie wokalu lub dźwięku instrumentów to naprawdę fascynujące zadanie, które wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale również zastosowania odpowiednich narzędzi. Oczywiście realizacja zadań w zaawansowanym i rozbudowanym studio nagraniowym to często duży wydatek, na który nie stać młodych artystów. Można sobie z nim jednak poradzić w nieco inny sposób, np. realizując w swoim domu, garażu lub piwnicy niewielkie studio nagraniowe. Jak przystosować pomieszczenie? Z obecnymi możliwościami to niemal najmniejszy problem. Wystarczy zastosować pianki akustyczne.

Gdzie je kupić, jaki model wybrać i jak zamontować? Na wszystkie pytania odnośnie takich produktów jak pianki akustyczne znajdziesz w dalszej części materiału. Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że dzięki temu o wiele szybciej zrealizujesz swoje cele. Pamiętaj, że pianki akustyczne to jednorazowy wydatek, który może Ci się zwrócić w bardzo szybkim tempie – w końcu w Twojej okolicy na pewno jest o wiele więcej zespołów, które szukają miejsca do ćwiczeń, czy realizacji nagrań.

Pianki kontra popularne opakowania po jajkach – różnice

Chyba każdy, kto ma coś wspólnego z dźwiękiem, wokale lub muzyką, widział w swoim życiu studia nagraniowe, w których były wytłoczki po jajkach na ścianach. Czy sprawdza się to podobnie jak pianki akustyczne? Biorąc pod uwagę zbliżoną konstrukcję pod względem kształtu, może okazać się pomocne w rozbijaniu dźwięku, minimalizując pogłos. Niestety, jedynie do pewnego stopnia, ponieważ ich materiał w dalszym ciągu jest sztywny i niedostosowany do tego, by pochłaniać dźwięk. Pianki akustyczne są bardzo wydajne, dlatego jeśli nie dysponujesz konkretnym budżetem, a zależy Ci naprawdę na jakości, warto spróbować stworzyć projekt na zasadzie szachownicy. Efekt będzie lepszy, niż opakowania po jajkach, które są również mało higieniczne.

Pianki w zróżnicowanych kształtach i maty

Największa różnica między piankami o nieregularnych kształtach, np. piramidkach lub zaokrąglonych wypustkach i matach polega na tym, że pierwsze mają również rozbijać dźwięk. W przypadku zastosowania zwykłych mat, w dalszym ciągu pewien pogłos może być słyszalny, co oczywiście czasem daję naprawdę zadowalający efekt. Tutaj jednak należy liczyć na swoje doświadczenie praktyczne, ponieważ inne elementy będą wykorzystywane przy kabinie nagraniowej nastawionej na instrumenty, a inne na wokal. W pierwszym przypadku maty powinny wystarczyć, natomiast w drugim, pianki akustyczne z dużą ilością nieregularnych elementów są podstawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here