Pielęgnacja sztucznych rzęs

Prawdziwym hitem ostatnich lat stały się przedłużane, sztuczne rzęsy. Początkowo pojawiały się głównie w stylizacjach typowo ślubnych czy podczas sesji fotograficznych, aby podkreślić siłę spojrzenia oraz jego magnetyzm. Sztuczne rzęsy tak się jednak nowoczesnym kobietom spodobały, że ze stylizacji „estradowych” przeszły do codziennego życia i dzisiaj towarzyszą nam jak starzy znajomi.
Aby efekt odpowiednio długo się utrzymał, aby rzęsy wytrzymały oraz aby były faktycznie naszą wizytówką oraz ozdobą naszych oczu, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja sztucznych rzęs.
Zanim zdecydujesz się na zabieg, powinnaś poznać najważniejsze zasady związane z pielęgnacją sztucznych rzęs. Oto one: po zabiegu powinnaś unikać rozczesywania rzęs, ponieważ przytwierdzone są na kleju. Do ich przeczesywania służy specjalna szczoteczka i to za jej pomocą powinnaś dwa razy dziennie przeczesywać swoje rzęsy, aby zawsze wyglądały perfekcyjnie. Musisz również mieć na uwadze fakt, że twoje naturalne rzęsy wypadną i nie powinno cię to zbytnio martwić. Nie możesz również pocierać oczu ani dotykać nowych rzęs. Sztuczne rzęsy zdecydowanie nie lubią wysokich temperatur, a więc sauny, basenu czy prysznicu oraz gorącej wody. Jeśli stosujesz kosmetyki w okolicach oczu, musisz szczególnie uważać właśnie na swój nowy nabytek. Jeśli w tym czasie masz zaplanowaną wizytę u kosmetyczki lub zamierzasz skorzystać z jakiegoś zabiegu mogącego podrażnić oczy, lepiej z tego zrezygnuj, a wizytę u kosmetyczki umów przed zabiegiem przedłużania rzęs.
Nie bez znaczenia jest również pozycja, w jakiej śpisz. Dla pielęgnacji sztucznych rzęs najbardziej wskazaną będzie ta na plecach, aby nie wgniatać rzęs do poduszki ani nie ocierać się nimi o pościel.
Jeśli będziesz wykonywać demakijaż oczu, musisz to robić naprawdę bardzo delikatnie, tak, aby nie pocierać zbytnio przyklejonych rzęs. Do samego zabiegu demakijażu powinnaś zrezygnować z używania wacików czy samej waty – wszystkiego, co zawiera włókna.

latawcedmuchawce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here