Płetwy do nurkowania

Nurkowanie to pasja, którą można się zarazić bardzo szybko. Każdy, kto choć raz na własne oczy zobaczył dno morza lub oceanu, egzotyczne ryby, oraz podwodną roślinność, nie będzie chciał przestać. To wspaniały sposób na spędzanie wakacyjnego czasu, ale wymaga specjalnego oprzyrządowania. Podstawowy ekwipunek stanowią płetwy do nurkowania.

Płetwy nurkowe – kupić czy wypożyczyć?

Każda z opcji ma swoje zalety. Wypożyczenie sprzętu jest dużo tańszym rozwiązaniem, aniżeli jego kupno. Poza tym, w przypadku osób początkujących, które jeszcze nie wiedzą, czy z nurkowaniem zwiążą swoją przyszłość, nie ma potrzeby ponoszenia zbyt dużych wydatków. Płetwy do nurkowania z wypożyczalni są też idealne dla młodszych adeptów sztuki nurkowej, których stopy jeszcze rosną.

Za kupnem własnych płetw przemawiają przede wszystkim względy praktyczne. Dopasowana para akcesoriów do pływania na własność pozwala oszczędzać czas potrzebny na dopasowywanie za każdym razem innych sprzętów. Ponadto, płetwy, które zostały samodzielnie zakupione są dodatkową motywacją do rozwoju w tej dziedzinie i podnoszą prestiż płetwonurka.

Jak dbać o akcesoria do nurkowania

Płetwy do nurkowania, podobnie jak inny rodzaj sprzętu, muszą być czyszczone po każdym użyciu. Zaniedbania dotyczące mycia ekwipunku mogą skutkować jego nieprawidłowym działaniem podczas nurkowania. Dlatego tak ważne jest, by postępować zgodnie z zasadami nurkowego bhp.

Sól morska osadzająca się na powierzchni płetw po pewnym czasie zasycha, tworząc nieestetyczne zacieki. Pod jej wpływem sprzęt niszczeje i traci swoje właściwości. Dlatego po ukończonym nurkowaniu należy czyścić sprzęty w słodkiej wodzie. Mokrych płetw do nurkowania nie należy zostawiać na pełnym słońcu, gdyż mogą wypłowieć.

Jakie właściwości powinny mieć dobre płetwy?

Sprzęt do nurkowania powinien być przede wszystkim solidny i wytrzymały, wykonany z najlepszej jakości surowców. Materiał na płetwy musi być odpowiednio elastyczny i ukształtowany tak, aby stopy nie odczuwały dyskomfortu.

Idealne płetwy do zanurzania się w wodnych głębinach powinny cechować się zwrotnością i optymalną siłą napędową. Płetwy mogą mieć postać użytecznych kaloszy bądź sprzętu na pasku integrowanego z butami do nurkowania.

Płetwy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here