Podział przestrzeni przy pomocy ścianek akustycznych

Warunki, jakie panują w danym miejscu pracy mają bezpośredni wpływ na samopoczucie pracowników, a przez to również na ich wydajność. Ze względu na to bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie, temperaturę otoczenia, a także organizację przestrzeni i ograniczenie hałasu.

Ścianki akustyczne – sposób na podniesienie komfortu pracy

Ścianki akustyczne są bardzo dobrym sposobem na podzielenie przestrzeni w biurach. Za ich pomocą można w łatwy sposób oddzielić poszczególne części pomieszczenia i zapewnić pracownikom komfortowe miejsce pracy.

Tego typu ścianki bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza w biurach o dużej powierzchni, w których pracuje większa liczba osób. Dzięki obniżeniu poziomu hałasu w poszczególnych strefach pomagają stworzyć przyjazne środowisko pracy.

Dopasowywanie przestrzeni do bieżących potrzeb przy pomocy ścianek akustycznych

Wydzielenie poszczególnych stref przestrzeni za pomocą ścianek akustycznych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Pozwalają one na maksymalne dostosowanie przestrzeni do potrzeb konkretnej firmy.

Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i wadze ścianki akustyczne są bardzo łatwe do przestawienia, dlatego pomagają w swobodnym dopasowaniu przestrzeni do aktualnych potrzeb. Przy ich pomocy można zorganizować pojedyncze miejsca pracy, a także wydzielić strefy, w których będą odbywać się spotkania z klientami czy kontrahentami.

Dzięki stosunkowo niskiej cenie oraz dużej mobilności tego typu ścianki sprawdzają się również bardzo dobrze między innymi do tworzenia tymczasowych miejsc pracy.

Ścianki akustyczne – atrakcyjne wykończenie wnętrza

Ścianki akustyczne są obecnie dostępne w wielu wariatach. Przed ich zakupem należy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie parametry jak rozmiar, stopień pochłaniania dźwięków oraz mobilność.

Ścianki akustyczne są wykorzystywane głównie w celu redukcji rozprzestrzeniania się hałasu, jednak odpowiednio dobrane mogą również pełnić rolę ozdobną. Wystarczy dobrać je do pozostałych elementów wyposażenia biura, aby stanowiły jego atrakcyjne wykończenie. Większość producentów posiada w swojej ofercie zarówno klasyczne jednokolorowe, jak i wzorzyste ścianki, dlatego dopasowanie ich do danej przestrzeni nie stanowi większego problemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here