Transport należy do bardzo ważnego etapu na drodze towaru z miejsca jego wytworzenia do klienta końcowego. Jako że obecnie towary przemierzają ogromne odległości, a niezwykle ważne jest to, aby docierały wszędzie na czas i w nienaruszonym stanie, istotne jest to, w czym są one przewożone.

Dla wielu rodzajów towarów najbardziej odpowiednie są skrzyniopalety zwane również pojemnikami wielkogabarytowymi, skrzyniami wielkogabarytowymi lub skrzyniami typu Palox. W wielu branżach produkcyjnych to niezbędne wyposażenie, bez którego trudno sobie wyobrazić sprawne przewożenie towaru z miejsca na miejsce. Na polskim rynku są one łatwo dostępne, a klienci mogą wybierać pomiędzy różnymi typami tego typu wyposażenia.

Skrzynie typu Palox i ich właściwości

Skrzynie te to nic innego jak połączenie palety ze skrzynią. Skrzynie te mają więc szerokość i długość zgodną ze standardowymi wymiarami palet systemu Euro. Różnią się one między sobą wysokością i dlatego można je dostosować do potrzeb, w szczególności do gabarytów przewożonych towarów. Ściany skrzyń typu Palox mogą być pełne i ażurowe. Na skrzyniach znajdują się też miejsca na etykiety z informacją o przewożonym towarze. Dostępne są też pojemniki wyposażone w pokrywy, gdy trzeb szczególnie chronić towar przed czynnikami zewnętrznymi.

Pojemniki wielkogabarytowe i ich zalety

Podstawowym atutem wynikającym z używania takich sprzętów jest wygoda w transporcie. Dzięki ścianom bocznym nie trzeba dodatkowo pakować ani zabezpieczać towaru. Same skrzynie wielkogabarytowe są odporne na zniszczenia a tym samym chronią przewożony nimi towar. Skrzyniopalety wykonane są tworzyw sztucznych, a więc mają bardzo dobry stosunek wagi do wytrzymałości. Są też odporne na działanie niekorzystnych czynników, w szczególności atmosferycznych. Są łatwe w utrzymaniu i nie zmieniają swojej wagi, gdy są wystawione na deszcz czy myte. Są również neutralne dla produktów w nich przewożonych.

Skrzynie wielkogabarytowe i ich zastosowanie

Zastosowanie pojemników wielkogabarytowych jest bardzo szerokie. Skrzynie typu Palox można spotkać na halach produkcyjnych w wielu branżach przemysłu, w niemal każdej firmie logistycznej oraz w sklepach. Zazwyczaj pojemniki takie używane są do transportu drobnych rzeczy, które mogą być przewożone luzem. Bardzo często pojemniki wielkogabarytowe używane są w branży spożywczej, gdzie służą do przewozu owoców czy warzyw. Są one używane zarówno do transportu na duże odległości, jak i do zastosowań w obrębi jednej fabryki czy innego zakładu produkcyjnego.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/bigbox-maxilog-i-maximus-alternatywa-dla-produktw-palox/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here