jak ozdobić dom na święta

Każde święta są na swój sposób niepowtarzalne. Okres rodzinnego ciepła, zgody i odpoczynku – to właśnie te elementy składają się na atmosferę świąt. Ważnym aspektem jest również wystrój. Aby tchnąć w niego jak najwięcej świątecznego ducha, wystarczy odrobina wyobraźni i dobrych chęci. Sprawdź, co można zrobić!

Dekoracje oświetleniowe – sposób na świetliste święta

Oświetlenie jest jedną z najpopularniejszych form ozdób na Boże Narodzenie. Dlatego chcąc dodać odrobinę bożonarodzeniowej atmosfery do swojego wnętrza, warto zastanowić się nad kupnem kurtyn i łańcuchów świetlnych, które można zawiesić np. na poręczy schodów, ramie okna, czy położyć na stole bądź komodzie. Jednak za ich pomocą można udekorować nie tylko pomieszczenia, ale także elewację, drzewa w ogrodzie, czy taras lub balkon. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością.

Dekoracje oświetleniowe
Foto: materiały Partnera

Oprócz łańcuchów czy kurtyn możesz zdecydować się także na bardziej tradycyjne dekoracje świetlne, np. latarnie, świeczniki czy lampiony.

Figury LED do ogrodu i na ganek

Ciekawą propozycją świątecznego oświetlenia zewnętrznego są różnorodne figury LED w kształcie bałwanków, reniferów albo gwiazd czy śnieżynek. Występują zarówno w „płaskiej” odmianie do powieszenia, jak i do postawienia na gruncie w formie figurek. Oprócz walorów dekoracyjnych zaletą diod LED jest ich energooszczędność i trwałość.

Ozdoby świąteczne na bazie wieńców i girland

Innymi popularnymi ozdobami bożonarodzeniowymi są zielone girlandy, które można umieścić zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu domu. Często rozwiesza się je na poręczach balkonów lub schodów, dodając do nich bombki oraz lampki. Bardzo fantazyjnym pomysłem jest też stworzenie łuku, który można rozwiesić nad drzwiami wejściowymi.

Atrakcyjnym, świątecznym akcentem przy wejściu do domu może być także sztuczny lub naturalny wieniec — urokliwa ozdoba świąteczna do umieszczenia na zewnątrz, np. na drzwiach.

Ozdoby świąteczne na bazie wieńców i girland
Foto: materiały Partnera

Figurki, pokrowce lub kule śnieżne

Wybierając ozdoby świąteczne, można natknąć się na nowoczesne lampki, świecące figurki i inne idące z duchem czasu ozdoby. Mimo to warto pamiętać także o bardziej tradycyjnych propozycjach. Należą do nich m.in. figurki przedstawiające Świętego Mikołaja czy jego elfy, a także finezyjne pokrowce na meble lub świąteczną zastawę. Rozpoznawalną ozdobą świąteczną jest także mikołajowa skarpeta na drobne upominki. Inną atrakcyjną świąteczną dekoracją jest również kula śnieżna, zawierająca bożonarodzeniowe i zimowe symbole, takie jak ozdobiona choinka, bałwanek, renifery czy sam Święty Mikołaj.

skarpeta
Foto: materiały Partnera

Dzięki odpowiednim dekoracjom w domu można poczuć niepowtarzalną atmosferę świąt. Sięgnij po nią, kupując gustowne dodatki lub wykonaj je samodzielnie. Atmosfera świąt jest dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here