Posiłki dla dzieci

Dzieci są dla nas bardzo ważne i podchodzimy ze spor dozą odpowiedzialności do zaspokajania ich potrzeb, chcemy, żeby miały to co niezbędne i mogły dobrze sie rozwijać. Jedną z podstawowych potrzeb dzieci jest jedzenie.

Kiedy dziecko się rodzi najlepszym dla niego pokarmem jest pierś, dlatego trzeba zadbać o to, aby laktacja nie była zaburzona i regularnie przystawiać malucha do piersi. Jest to ważne ponieważ pomaga uniknąć zastoju pokarmu, który może prowadzić do gorączki mamy. Z czasem zaczynamy wprowadzać warzywa i niektóre owoce. Dobrym początkiem są ziemniaki, jabłko, marchewka, maliny i jagody. Dość wcześnie można podać również kalafior, bogatym źródłem żelaza są buraki, ich słodki smak może spodobać się niemowlakowi.

Obiadki i zupki dla dzieci (dostępne na przykład w sklepie https://www.bdsklep.pl/dziecko/produkty-spozywcze-2/obiadki-i-zupki-2) powinny być bogate w wartości odżywcze. Wybieranie tych, które mają bogaty skład jest mądrym rozwiązaniem. Kiedy dziecko nie żywi się już wyłącznie piersią trzeba wprowadzić jedzenie stałe. możemy je przyrządzać samodzielnie, ale może być to niepraktyczne z tego względu, że maluch zjada bardzo mało, zwłaszcza na początku i sporo zupek, które będziemy przygotowywać dla niego indywidualnie może się zmarnować.

Słoiczki i przeciery dla dziecka 6 miesięcznego są ważnym elementem diety, która właśnie zaczyna się rozszerzać. Warto dawać dziecku do posmakowania różne warzywa i owoce. Lepiej się nie ograniczać. Jeśli my nie lubimy oliwek i ich nie jadamy, najprawdopodobniej nie dajemy ich dziecku, a to błąd! Ono przecież ma inne kubki smakowe i mogą mu bardzo posmakować, jeśli tak się nie stanie nic przecież nie tracimy. Warto wprowadzać różnorodność. Można pozwolić dziecku samodzielne decydować, układając na talerzyku warzywa różnych kolorów. Najprawdopodobniej w pierwsze j kolejności wybierze to, czego najbardziej potrzebuje jego organizm. Dobrą kompozycją jako warzywa zielone są brokuły, niektóre małe dzieci wprost je uwielbiają, papryka czerwona powinna znaleźć się w jadłospisie malucha dość szybko , ponieważ zawiera dużo witaminy C, dla kontrastu można położyć również żółtą kukurydzę z puszki, jeśli znajdziemy taką niesłodzoną lub akurat mamy dostęp do świeżej, to idealnie!

W wielu sklepach dziecięce produkty spożywcze można kupić w dobrych cenach. Warto kupować je, szczególnie dobrze sprawdzają się w podroży lub w sytuacji, kiedy chcemy podać coś maluchowi na szybko, a nie mamy nic gotowego. Dobrze jest uprzednio podgrzać gotowy produkt. Wiele kaszek ma dobry skład, ale warto go analizować, ze względu na to, że do niektórych dosypuje się cukier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here