Pożegnaj się z pajączkami na nogach dzięki zabiegom chirurgii naczyniowej!

Problem uwidaczniających się pod skórą niebieskich lub czerwonych żyłek dotyczy sporej części kobiet. Nieestetyczne pajączki – nazywane tak w języku potocznym – nie tylko obniżają samoocenę, ale także mogą wskazywać na schorzenia układu żylnego. Czy można im w jakiś sposób zaradzić? Korzystając z dorobku chirurgii naczyniowej – jak najbardziej!

Czym właściwie są te nieszczęsne pajączki?

Znienawidzone pajączki to nic innego jak patologicznie zmienione odgałęzienia drobnych żył, które w normalnych warunkach skutecznie skrywają się w środkowej i wewnętrznej warstwie naszej skóry. Bezpośrednią przyczyną ich powstawania jest upośledzony odpływ krwi z kończyn dolnych, który może mieć swe źródło w kilku przyczynach. Do najważniejszych czynników ryzyka pajączków zaliczyć możemy:

  • Czynniki genetyczne, a w tym także płeć żeńska;
  • Siedzący tryb życia, brak ruchu i praca na stojąco;
  • Nadciśnienie tętnicze, otyłość, ciąża.

Jak już wspomnieliśmy, problem nie ma wyłącznie wydźwięku kosmetycznego. Może on bowiem być pierwszą fazą poważniejszego schorzenia, a mianowicie – niewydolności żylnej. Dlatego nawet niewinnie wyglądających pajączków nie powinno się lekceważyć, wybierając się do lekarza – najlepiej chirurga naczyniowego – przy pierwszej możliwej okazji.

pajączki

Jak chirurgia naczyniowa może Ci pomóc?

Chirurgia naczyniowa jest specjalizacją, która zajmuje się leczeniem schorzeń układu krwionośnego oraz limfatycznego. Do zadań specjalisty należy między innymi poszerzanie żył, wstawianie bypassów, czy usuwanie niebezpiecznych zmian. Nic więc dziwnego, że chirurg naczyniowy może skutecznie pomóc także w walce z pajączkami. Współcześnie za najbardziej skuteczną technikę uznaje się skleroterapię.

Skleroterapia na ratunek

Co jest istotą zabiegu tego typu? Jego podstawowym celem jest pozbycie się drobnych naczyń poprzez ich zamknięcie. Jest to możliwe dzięki wstrzykiwaniu w zmienione żyłki odpowiednich preparatów, które powodują ich zasklepianie. Tak zniszczone żyłki zostają następnie wchłaniane, co może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Na drodze kilku sesji skleroterapii pajączki stają się niewidoczne, tym samym na trwałe poprawiając komfort życia pacjenta.

Zabieg obarczony jest niewielkim ryzykiem, znacznie niższym niż w przypadku tych przeprowadzanych tradycyjnymi metodami. Odczuwany ból jest niewielki, dlatego standardowo skleroterapię wykonuje się bez znieczulenia. Jednocześnie technika ta cechuje się wysoką skutecznością, dlatego jest to obecnie jedna z najlepszych rozwiązań na pozbycie się pajączków.

nogi w pajączkach

Chirurgia naczyniowa tylko w zaufanym gabinecie. Źródło: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/flebologia-oraz-chirurgia-naczyniowa/

Podsumowanie

Pajączki na nogach są nieestetyczną dolegliwością, która obarczona jest także ryzykiem rozwoju innych, poważniejszych schorzeń. Jeśli zauważyliście je na swoich nogach, obowiązkowo skonsultujcie je z lekarzem zajmującym się chirurgią naczyniową – tutaj chodzi o Wasze zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here