Pożyczka pozabankowa przez Internet - co warto o niej wiedzieć?

Każdy z nas w jakimś momencie swojego życia może potrzebować dodatkowej gotówki. Na rynku jest wiele banków i firm oferujących pożyczki, dlatego wybór ofert jest naprawdę spory. Warto się jednak dokładnie zastanowić, gdzie i na jakich zasadach opłaca się pożyczać pieniądze. Dzięki temu kwestia pozabankowych pożyczek przestanie być niewiadomą.

Pożyczka w banku czy w placówce pozabankowej?
Warto się zastanowić nad tym, gdzie wnioskować o pożyczkę. Do dyspozycji mamy banki oraz placówki pozabankowe. Banki obecnie budzą większe zaufanie, jednak to wcale nie oznacza, że instytucje finansowe prezentują gorszą jakość i bezpieczeństwo transakcji. Aby wnioskować o kredyt w banku, należy wykazać się odpowiednio wysokimi zarobkami, a także złożyć odpowiednie wnioski i czekać na decyzję. Banki mają długie procedury weryfikacji wniosków, czasem na weryfikację dokumentów czeka się kilka tygodni, a ostateczna decyzja jest niepewna. Niestety, takie są procedury banków i nie mamy na to żadnego wpływu. W placówkach finansowych można liczyć na pożyczkę w kwocie do kilku tysięcy złotych, jednak sama weryfikacja wniosków trwa znacznie krócej. Klienci nie są również wykluczani, jeśli na swoim koncie mają już inne zobowiązania finansowe. W takim przypadku banki byłyby bardzo ostrożne, zanim wydadzą pozytywną opinię o przyznaniu pożyczki.

Pożyczanie przez Internet
Coraz większa liczba placówek pozabankowych oferuje klientowi swoją działalność w sieci. Obecnie placówki stacjonarne cieszą się mniejszą popularnością, wymagają opłacania czynszu za wynajem lokalu i konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Z tego powodu działalność internetowa bardziej się opłaca. W chwili obecnej praktycznie każdy ma dostęp do Internetu, a możliwość wnioskowania o pożyczkę sprzed monitora własnego komputera jest bardzo wygodne. Pożyczka pozabankowa przez Internet jest dostępna dla każdego, nie trzeba nawet wychodzić z domu, by złożyć wniosek w kilka minut. Bardzo dużym plusem tego typu pożyczania jest szybka weryfikacja wniosków, czasem nawet w 15 minut, co jest znaczną przewagą nad bankami i daje szansę na szybki zastrzyk gotówki.

Czy pożyczanie w sieci jest bezpieczne?
Nie ma obaw odnośnie bezpieczeństwa pożyczek online, oczywiście o ile wybierzemy sprawdzoną i polecaną firmę. Opinie odnośnie konkretnej firmy bez problemu znajdziemy w sieci. Pożyczka pozabankowa przez Internet wymaga podania danych osobowych, a dodatkowo dane wymienione we wniosku są weryfikowane przez tzw. przelew weryfikacyjny. Oszust chcąc skorzystać z pożyczki na inną osobę musi nie dość, że znać pesel oraz numer i serię dowodu wraz z wszystkimi danymi to powinien dysponować również kontem bankowym na takie same dane. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób korzysta z tego typu pożyczania i klienci placówek pozabankowych są bardziej zadowoleni z tego typu usług niż z oferty banków. Każdemu, komu zależy na szybkim uzyskaniu niewielkich sum, pożyczanie przez Internet może przynieść naprawdę wiele korzyści.

novapr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here