Czym farbować włosy?

Farbowanie włosów to jedna z najłatwiejszych metod, aby uzyskać nowy kolor na naszej głowie. Gdy już zdecydujemy się na zmianę koloru włosów, bardzo ważny jest wybór tego wymarzonego odcienia farby. Tą kwestię zawsze należy skonsultować ze specjalistą – fryzjerem. Ponieważ tylko on będzie w stanie podpowiedzieć jaki odcień będzie nam pasował. Kolor i odcień dobiera się do koloru naszej skóry oraz typu urody.

Rodzaje kosmetyków do farbowania włosów

Kobiety bardzo dużą uwagę przywiązują do wyglądu zewnętrzny. Zadbane, piękne włosy są naszą wizytówką. Zmiana koloru włosów, czasami daje większe poczucie kobiecości, pewności siebie, a nawet zwiększa samoocenę.

Rodzaje produktów do koloryzacji włosów

Koloryzacja trwała, wykonywana jest za pomocą trwałej farby do koloryzacji. Najczęściej korzystają z tego typu farb osoby, u których pojawiły się pierwsze siwe włosy. Jeżeli chcemy wybrać tą metodę koloryzacji, należy liczyć się z tym, że jest to proces nieodwracalny, aby powrócić do swojego naturalnego koloru, należy poczekać, aż włosy odrosną. Jak działają tego typu farby? W składzie mieszanki koloryzującej znajduje się oksydant, który na początku rozjaśnia naturalną barwę włosa. Dzięki rozjaśnieniu, tworzy się podłoże dla nowo wybranego trwałego koloru. Końcowy rezultat farbowania jest połączeniem naturalnego koloru włosów, z wybranym odcieniem farby.

Preparaty do farbowania włosów

Półtrwały kolor, czyli demi-koloryzacja, do przeprowadzenia takiego zabiegi wykorzystuje się kosmetyki do półtrwałej koloryzacji. Takie produkty nadają włosom nowy kolor, który utrzymuje się zazwyczaj do 26-28 myć. Proces koloryzacji za pomocą takiej farby, polega na tym, że molekuły koloryzujące przenikają najpierw do wierzchnich warstw włosa, a następnie wnikają w warstwę korową. W tej warstwie powstają średniej wielkości molekuły koloryzujące. Farby tego typu najczęściej pozbawione są amoniaku, dzięki temu naturalny, wyjściowy kolor włosa nie ulega rozjaśnieniu.

Nietrwałe produkty do koloryzacji włosów, sprawdzają się gdy nie chcemy trwale zmieniać koloru włosów, ale na przykład jest jakaś okoliczność, że potrzebna jest nam taka zmiana koloru. Wtedy z pomocą przychodzą dostępne na rynku koloryzujące spraye, żele, maski lub pianki. Zmieniają kolor włosa tylko tymczasowo. W składzie nie występuje amoniak, ani woda utleniona, dlatego kolor nie przenika do wnętrza struktury włosa, tylko pozostaje na jego powierzchni. Łatwo wtedy go zmyć.

Przeczytaj też: KOSMETYKI DO WŁOSÓW – KTÓRE WARTO STOSOWAĆ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here