Preparaty do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest jednym z tych zabiegów medycyny estetycznej, w którym wiele zależy od wiedzy danego specjalisty. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu właściwych koktajli leczniczych. Dlatego kosmetolog, który przeprowadza zabieg mezoterapii powinien znać działanie i zastosowanie szerokiej ich gamy. Jakie składniki wybiera się najczęściej, aby odżywić i zregenerować skórę?

Kwas hialuronowy w redukcji zmarszczek

Jednym z najczęściej stosowanych składników odżywczych jest kwas hialuronowy. Występuje on w ludzkim organizmie naturalnie, więc ma wysoki poziom bezpieczeństwa. Poprawia między innymi funkcje białek strukturalnych oraz wiąże wodę. Dzięki temu po zabiegu mezoterapii skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Kwas hialuronowy jest wskazany w przypadku redukcji zmarszczek. Dlatego najczęściej stosuje się go na twarzy i dekolcie. Jego działanie sprzyja aktywności komórek oraz redukcji wolnych rodników. Powoduje to, że skóra staje się gładsza i wygląda młodziej.

W zabiegach mezoterapii stosuje się niekiedy kwas hialuronowy usieciowany. Jest to informacja istotna dla pacjenta, ponieważ ten typ substancji utrzymuje swoje efekty znacznie dłużej. Warto więc dopytać o rodzaj kwasu przed samym zabiegiem.

Witaminy przeciw starzeniu

Najczęściej wybieranymi witaminami do zabiegów mezoterapii igłowej są E i C. Pierwsza z nich, nazywana witaminą młodości, opóźnia procesy starzenia się skóry. Jest przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Dodatkowo głęboko nawilża skórę oraz przez wspieranie produkcji kolagenu i elastyny zwiększa jej jędrność. Witamina E poprawia również ukrwienie komórek, stają się lepiej natlenione, a co za tym idzie odżywione. Taka skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Witamina C sprzyja rewitalizacji skóry i zmniejszaniu się przebarwień. Wzmacnia naczynia krwionośne, co pomaga w odżywieniu komórek. Witamina ta obniża stres oksydacyjny, a co za tym idzie skóra lepiej znosi promieniowanie UV. Tę ochronę można jeszcze bardziej wzmocnić poprzez stosowanie w mezoterapii wspólnie witamin E,C i A.

Koenzym Q10 to przeciwutleniacz, który również stosuje się w zabiegach przeciw starzeniu się skóry. Ma podobne działanie do witaminy E jednak jest znacznie silniejszy. Stymuluje odnowę naskórka i chroni przed procesami starzenia. Niestety po 30. roku życia ludzki organizm produkuje go coraz mniej.

Antyoksydanty

Szeroka grupa składników o charakterze antyoksydacyjnym ma za zadanie chronić naszą skórę przed działaniem wolnych rodników. Te bezpośrednio przyczyniają się do jej starzenia. Ich rozwój może być spowodowany dymem tytoniowym, promieniami UV czy ozonem. Nasze ciała wraz z wiekiem coraz słabiej radzą sobie z neutralizowaniem rodników. Dlatego w mezoterapii często wykorzystuje się składniki antyoksydacyjne, aby poprawić kondycję skóry, redukować zmarszczki oraz wyrównać jej koloryt.

W mezoterapii igłowej mamy do czynienia również z szerokim zestawem witamin i mikroelementów, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Najważniejsze jest w tym wypadku dobranie ich pod kątem indywidualnych potrzeb i problemów pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here