referent

Zawód referent a wcale nie należy do najłatwiejszych. Na osobach, które wykonują tego typu zawód, ciąży przez cały czas spora odpowiedzialność. Dzisiaj zajmiemy się jednak drogą do pobrania ścieżki zawodowej w takim zawodzie. Kto może zostać referentem? Jak nim zostać? Jesteście ciekawi? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-referentem/ 

Referent – kim dokładnie jest?

Referent jest to osoba, która na swojej głowie ma wiele czynności biurowych, które związane są stworzeniem, przechowywaniem oraz odpowiednim wykorzystaniem dokumentacji. Takie osoby można podzielić na tych, którzy pracują w administracji państwowej oraz tych, którzy pracują w biurach.

Do zadań i obowiązków takiej osoby należy między innymi:

  • zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentacji i korespondencji,
  • wykonywanie prostych prac biurowych, 
  • wspomaganie pracy działu, 
  • wykonywanie innych czynności w zależności od działu.

Referat – kto i jak może nim zostać?

Osoba, która ubiegająca się o taką pracę powinna znać przynajmniej podstawy prawa administracyjnego. Żeby móc pracować w takim zawodzie, należy Ukończyć studia na kierunku administracja lub pokrewnym. Najlepszym wyborem będą studia dzienne, jednak te zaoczne również się sprawdzą. Niezbędna jest również obsługa komputera w tym pakietu MS Office. Taką wiedzę możemy zdobyć na specjalistycznych kursach lub po prostu ucząc się tego samemu w domu przy pomocy kursu online lub książeczki, zakupionej w celu nauki. Do takiej pracy Przyda się również dobra znajomość języka angielskiego.

Na czym polega praca referenta?

Praca referenta jest to innymi słowy praca biurowa, a co za tym idzie większość czasu na takim stanowisku spędzamy przed komputerem przy biurku. Do naszych codziennych zadań należą ewidencja czasu pracy oraz naliczanie list płac. Głównie będziemy zajmować się zarządzaniem korespondencją bieżącą, organizacją biura, profesjonalną obsługą klienta, prowadzeniem czynności inwentaryzacyjnych, sporządzaniem regularnych raportów, prowadzeniem baz danych oraz udostępnianiem dokumentów klientom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Zobacz też: http://www.bytovia.pl/referent-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here