Urazy mechaniczne albo niektóre schorzenia, takie jak grzybica czy wrastający paznokieć często mogą spowodować utratę części płytki paznokcia. Mimo iż jest to problem głównie estetyczny, to często może być kłopotliwy, szczególnie dla kobiet. Na szczęście utracony paznokieć można zrekonstruować. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się więcej o tym zabiegu.

Protetyka paznokcia — dla kogo? Na czym to polega?

Zabieg rekonstrukcji płytki paznokcia przeprowadzić można na każdym palcu, który posiada przynajmniej fragment własnego paznokcia. Polega on na indywidualnym dobraniu masy, z której tworzy się protezę paznokcia idealnie dopasowaną do pozostałych. Zabieg ten jest bezbolesny i gwarantuje szybkie i długotrwałe efekty. Wykonuje się go w gabinecie podologicznym. Odpowiedni gabinet można znaleźć na przykład na stronie podolodzy.pl.

Coś więcej o rekonstrukcji paznokcia

Rekonstrukcje wykonuje się wieloma różnymi materiałami, czasami znanymi z gabinetów manicure i pedicure. Lekarz podolog dobierze odpowiednią do naszej sytuacji metodę. Na przykład w przypadku niewielkiego uszkodzenia płytki sprawdzić się mogą lakiery akrylowe.

Czym jeszcze można dokonać rekonstrukcji paznokcia? Istnieją specjalne żele do rekonstrukcji oraz żel samoutwardzający, tzw. Nagelmasse. Wykorzystuje się je w szczególności do korekty płytek łamliwych i z ubytkami czy odkształceniami. Wiele z nich ma także właściwości przeciwgrzybicze, dlatego doskonale nadają się do stóp zaatakowanych przez grzybicę. W przypadku lekkich uszkodzeń sprawdzą się też zimne polimery, a jedwab pomoże przy leczeniu paznokci łamliwych i wrastających oraz niewielkich ubytków czy odkształceń.

Greppmayr polega zaś na tworzeniu dedykowanej protezy, którą przymocowuje się do resztek paznokcia za pomocą akrylu. Najbardziej skomplikowaną metodą jest zaś metoda Eckle. Polega ona na tworzeniu rekonstrukcji ze specjalnej folii za pomocą odlewu palca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here