Rustykalny dom

Jak wiadomo, każda moda przemija. Coś, co dziś wydaje się nam piękne, nowoczesne, ponadczasowe za kilka lat może wywołać salwę śmiechu. Moda taka dotyczy nie tylko muzyki czy ubioru, ale także fryzur, samochodów oraz urządzania mieszkań.
Każdy z nas pamięta, jak trzydzieści lat temu w każdym modnym domu królowała boazeria. Była dosłownie wszędzie- w małym korytarzyku tuż przy wejściu, w holu głównym, w kuchni czy w salonie. Meblościanki to również wielki hit, a że kiedyś nie było innych mebli, to drewniana meblościanka wątpliwej urody znajdowała się w każdym domu. W niektórych pozostała też do dziś.
Niektórym marzył się luksus i starali się umieszczać jego świadectwa w każdym możliwym miejscu. Podłoga imitująca marmur czy sztuczne kolumny w salonie to tylko niektóre pomysły sprzed trzydziestu lat.
Dziś natomiast stawiamy na minimalizm z nutką nowoczesności, ale nie chcemy zbytnio odbiegać od naszej historii, czy tak modnych obecnie wiejskich akcentów. Dom rustykalny to kwintesencja mody dzisiejszych czasów i ukłon w stronę tradycji. Ale czym dokładnie będzie dom rustykalny?
Wyobraźmy sobie niewielkie miasteczko lub wieś, a tam nieduży, biały domek. Wykonany może być z cegły lub drewnianych bali. Już sam ten widok sprawia, że się uśmiechamy, wiedząc, że w środku może być tylko lepiej.
Drzwi do takiego domu powinny być solidne i najlepiej wykonane z wysokogatunkowego drewna. Warto zainwestować w dobre jakościowo i trochę droższe drzwi, aby sprawiały poczucie bezpieczeństwa.
Po wejściu do środka naszym oczom ukazują się białe, wygładzone ściany oraz drewniane podłogi. Kiedyś prym wiodły tanie panele, w zakupie których wszyscy się wręcz prześcigali. Dziś deski znów wracają do łask i dobrze świadczą o guście właścicieli domu. Drewniana podłoga w domu pokryta lakierem, wypastowana na święta będzie zawsze kojarzyła się z dawnymi czasami.
Dom rustykalny to także kominek. Gromadzi wieczorem rodzinę przy ciepłym blasku ognia. Dziadek opowiada starodawne historie, babcia robi na drutach, rodzice czytają książki a najmłodsi grzecznie bawią się ekologicznymi zabawkami. Czy takie wieczory nie są cudowne? Większość rodzin nie spędza ze sobą wieczorów. Każdy gna do swoich obowiązków, dzieci wolą grać w gry na tabletach, a rodzice oglądać telewizję. Jednak warto się zatrzymać, zbliżyć do siebie, wykorzystać te chwile, kiedy jesteśmy wszyscy w domu.
Dom rustykalny to także piękna kuchnia urządzona głównie w drewnie. Okiennice klekoczące na wietrze, warkocze czosnku zwisające niedbale z okapu, szeregi słoików z pysznymi przetworami stygnące na blacie dębowego stołu. Emaliowane garnki i ceramiczne kubki ładnie wyeksponowane na drewnianych meblach. Sprawdzą się także ozdobne talerze wiszące na ścianie i kolorowe obrazki dzieci, wykonane wiele lat temu na szkolnej plastyce.
Dom rustykalny do głównie naturalne elementy, wśród których każdy człowiek będzie czuł się dobrze. Warto więc przejrzeć setki zdjęć w Internecie i zdecydować się właśnie na takie rozwiązania w swoim domu.

kopalniamarzen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here