Być może jedyne, co słyszałeś o Sardynii to o jej legendarnym Szmaragdowym Wybrzeżu, które wzięło swoją nazwę od koloru wody, która okrąża jego białe, piaszczyste plaże. Ale jest tu dużo więcej! Turyści odwiedzający Sardynię po raz pierwszy odkrywają, że wyspa tak znana ze swoich wybitnych plaż może być równocześnie istnie górska – i to zaledwie kilka kilometrów od pieszczonych falami plaż.

Sardynia – czym jeszcze może Cię zaskoczyć?

Inną rzeczą, która zadziwia na tej wyspie jest oszałamiająca liczba prehistorycznych miejsc, a już szczególnie tajemnicze, okrągłe, kamienne wieże znane jako nuraghi. Udając się tam na urlop:

  • poznasz tajemnice prehistorycznych fortów,
  • zbadasz intrygujące korytarze zbudowane w epoce brązu i żelaza,
  • zaznasz relaksu spacerując po oryginalnych rzymskich ulicach,
  • zwiedzisz smagane wiatrem ruiny miast zbudowanych przez Fenicjan.

Unikalne lokalne zwyczaje i tradycyjne festiwale na pewno też są powodem, dla którego warto się tutaj wybrać. Co ciekawe, sardyńska kuchnia różni się od tego, co jest serwowane w pozostałej części Włoch. Tego trzeba spróbować!

Cagliari i Południowa Sardynia

Południowe wybrzeże wyspy oferuje turystom możliwość poznania nieskończonej różnorodności Sardynii. Od średniowiecznych uliczek i wysokich bastionów, które wznoszą się ponad nabrzeżem w stolicy wyspy Cagliari, po położonych zaledwie kilka kilometrów dalej ruin starożytnego miasta Nora, gdzie swoje stanowiska handlowe mieli Fenicjanie, Kartagińczycy i Rzymianie. Już kilka minut później można się opalać na jednej z legendarnych plaż, które sprawiają, że Sardynia jest jednym z ulubionych miejsc w Europie na letni wypoczynek.

Last Minute Sardynia

Chcąc w pełni poznać uroki tego miejsca – dobrze jest zajrzeć na https://www.wycieczka.pl/szukaj/region/sardynia, gdzie można znaleźć najlepsze oferty last minute. To niepowtarzalna okazja, by odkryć Włochy z zupełnie innej perspektywy, jak więc sobie jej odmówić? Nieodkryte tereny Sardynii wciąż czekają na spragnionych wrażeń turystów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here