Seriale HBO – które warto obejrzeć?

Od dłuższego czasu mówi się, że żyjemy w złotej erze telewizji. Trudno się z tym nie zgodzić biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu kilkunastu lat podniosła się jakość produkcji telewizyjnych, zwłaszcza seriali. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest stacja HBO, która od ponad 20 lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców. Dzięki ciekawym scenariuszom i głośnym nazwiskom określenie „seriale HBO” stało się synonimem rozrywki na najwyższym poziomie.

Najczęściej nagradzane seriale HBO

W ciągu kilkudziesięciu lat swojej działalności HBO wypromowało wiele hitów, które do dziś cieszą się zainteresowaniem branżowych krytyków. Jeden z pierwszych seriali stacji, „Rodzina Soprano”, doczekał się przez czas trwania emisji aż 41 prestiżowych nagród. Saga o losach mafiosa Tony’ego Sporano ma na swoim koncie Złote Globy oraz nagrody Emmy (nazywane „telewizyjnymi Oscarami”). Wśród innych najczęściej nagradzanych seriali HBO znalazły się również takie produkcje jak:

  • „Sześć stóp pod ziemią” – czarna komedia ma na koncie 9 nagród Emmy; jest to też jeden z pierwszych seriali, który nie bał się przedstawiać w inny sposób niż dotychczas tematów takich jak śmierć czy pogrzeb.
  • „Wielkie kłamstewka” – 8 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu limitowanego; serial skupia się na historii trzech kobiet w różnym wieku, które próbują mierzyć się ze swoimi codziennymi problemami; w rolach głównych wystąpiły gwiazdy takie jak Nicole Kidman, Reese Witherspoon i Shailene Woodley.
  • „Figurantka” – 17 nagród Emmy; kilkusezonowa satyra polityczna na temat rządów fikcyjnej wiceprezydent USA – Seliny Meyer.
  • „Anioły w Ameryce” – jedna z najlepszych miniserii w historii telewizji; 11 nagród Emmy i obsada złożona z aktorów takich jak Meryl Streep, Al Pacino czy Mary-Louise Parker przekonają każdego fana dobrej rozrywki; akcja serii skupia się na dwóch bohaterach, którzy po zachorowaniu na śmiertelną chorobę zaczynają zastanawiać się nad sensem swojego życia.
  • „Pacyfik” – 8 nagród Emmy i Steven Spielberg jako producent; HBO tym razem sięgnęło po prawdziwą historię żołnierzy walczących na Pacyfiku w czasie II wojny światowej.
  • „Seks w wielkim mieście” – serial, którego nikomu nie trzeba przedstawiać; doczekał się 7 nagród Emmy i na dobre wpisał się do historii telewizji jako seria, która postawiła na role kobiece; produkcja uczyniła z Sarah Jessici Parker, Cynthii Nixon, Kristin Davis i Kim Cattrall gwiazdy światowego formatu.

Popularne seriale HBO

Seriale HBO to swojego rodzaju fenomen – doceniane są zarówno przez znawców, jak i widzów. W niektórych przypadkach można mówić o prawdziwym popkulturowym fenomenie. Oprócz „Seksu w wielkim mieście”, który zmienił nieco postrzeganie kobiecych bohaterek w telewizji, na uwagę zasługuje z pewnością „Czysta krew” – wampirza seria cieszyła się swego czasu tak dużą popularnością, że planowano nawet… film kinowy na podstawie serialu. Jednak zdecydowanie więcej emocji wzbudziła i nadal wzbudza „Gra o tron” – produkcja fantasy o fikcyjnym królestwie Westeros. Seria na nowo wygenerowała zainteresowanie książkową sagą, na podstawie której powstała. Ze względu na popularność w sklepach pojawiły się gry planszowe i komputerowe inspirowane „Grą o tron”, a jedna z firm produkujących whisky wypuściła dla fanów specjalną serię tego trunku. Co więcej, Adidas stworzył dla fanów także specjalną linię butów – każdy z modeli dedykowany był innemu serialowemu rodowi. Sporo zamieszania wywołuje również „Westworld” oraz „Detektyw”, który właśnie powrócił z trzecim sezonem.

Premiery HBO w 2019 roku

Warto zdecydować się na pakiet telewizji z HBO, bo na ten rok stacja zaplanowała nie tylko premiery nowych odsłon swoich największych serialowych hitów, ale wiele innych ciekawych produkcji. Wśród nich znalazły się m.in.:

  • „Brexit” – film telewizyjny opowiadający o kulisach planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W roli głównej znany z „Sherlocka” i „Patricka Melrose’a” (również produkcja HBO) Benedict Cumberbatch. Premiera w marcu.
  • Finał „Gry o tron” – ostatni sezon najpopularniejszego serialu na świecie zadebiutuje 14 kwietnia.
  • 7. sezon komedii „Figurantka”.
  • 2. sezon „Wielkich kłamstewek” – w kolejnej odsłonie serialu oprócz Kidman i Witherspoon wystąpi także Meryl Streep.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here