Znudzeni ofertami wypoczynku w modnych kurortach, coraz częściej rozglądamy się za ciekawymi, choć mniej znanymi miejscami. Jakie kierunki mogą się okazać ciekawymi celami wycieczki? Jednym z tych, na które warto postawić, jest Izrael. Tu nikt nudzić się nie będzie – szczególnie na Zachodnim Brzegu. Na co warto zwrócić uwagę w czasie odkrywania tej części świata?
Biura podróży, które oferują urlop w Izraelu, doskonale wiedzą o tym, jak atrakcyjny jest Zachodni Brzeg. Wycieczki po tej części Izraela z pewnością zadowolą tych turystów, których fascynuje historia tej części świata. Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości na Zachodnim Brzegu jest Jerycho, będące jednym z najstarszych ośrodków miejskich na świecie. Czekające tu atrakcje zachwycą każdego. Są wśród nich m. in. ruiny pałacu Hiszama oraz tajemnicza bryła Klasztoru Kuszenia. Innym miejscem, do którego w czasie wycieczki po Zachodnim Brzegu warto zajrzeć, jest Betlejem. Tu, w narodzin Chrystusa, spotykają się wycieczki z różnych stron świata. Grób Racheli, Bazylika Narodzenia Pańskiego (uznawana za najstarszy kościół świata) – oto najważniejsze atrakcje, dzięki którym na Betlejem zwróciły uwagę znane biura podróży.
Izrael to kraj niezwykle ciekawy i fascynujący, a wycieczki po jego terenie mogą się okazać i wspaniałą lekcją historii, i wyjątkową przygodą. Warto skorzystać z możliwości poznania tego państwa i odwiedzić te miejscowości, które mogą się pochwalić niezwykle długą i ciekawą historią.

turystykawsieci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here