Polacy powoli przekonują się do tego, że prawie wszystko można już kupić w internecie. Wciąż jednak są bardzo nieufni wobec sklepów oferujących artykuły spożywcze. Jednak sklepy zoologiczne to zupełnie co innego. Większość asortymentu takich sklepów, to żywność suszona lub odpowiednio spreparowana. Nie ma zatem żadnego ryzyka związanego z zakupem tego typu produktów w internecie.

Dostępność towaru

Do najbardziej istotnych zalet internetowego sklepu zoologicznego należy niewątpliwie jego dostępność. Przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, jesteśmy w stanie składać zamówienia, nawet nie ruszając się z domu. Tymczasem zwykły, stacjonarny sklep zoologiczny jest czynny tylko w określonych godzinach, niekiedy tylko od poniedziałku do piątku.

Kolejna sprawa, to asortyment. Zwyczajne sklepy są ograniczone możliwościami magazynowymi. Dlatego gromadzą jedynie te produkty, które są najpopularniejsze, mają szansę najszybciej się sprzedać. Sklepy internetowe mają tu ogromną przewagę, ponieważ wystarczy że są w dobrym kontakcie z producentami i dystrybutorami – mogą mieć wówczas cały ich asortyment w wirtualnym sklepie, zamawiając regularnie te produkty, które właśnie zostały zakupione przez klientów. Wydłuża to wprawdzie czas dostawy do 2-3 dni, zamiast 24 godzin, jak w przypadku towaru znajdującego się na magazynie, ale poszerza w niezwykły sposób ofertę.

Konkurencyjne ceny

W dobrych lokalizacjach, gdzie metraż sklepu ma wyjątkowe znaczenie, zwyczajne sklepy zoologiczne muszą oferować swoim klientom wyższe ceny, które pokryją koszty najmu lokalu. W przypadku sklepu internetowego, którego magazyn znajduje się zazwyczaj na przedmieściach albo w mniejszych miejscowościach, gdzie koszty są niższe, nie ma konieczności doliczania wysokiej marży.

Wprawdzie do cen w sklepach internetowych musimy doliczyć koszty przesyłki, jednak można je znacząco zniwelować, jeżeli robimy w danym sklepie zoologicznym zakupy raz na jakiś czas, kupując większą partię towaru. Możemy też złożyć wspólne zamówienie z kimś znajomym, kto również ma zwierzęta. Wówczas będziemy mogli podzielić się tymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here