Większość z nas wykonuje pranie mechanicznie. Nie ma nic trudnego we włożeniu ubrań do pralki i wybraniu właściwego programu. Niestety, efekt nie zawsze nas zadowala i dopiero wtedy uświadamiamy sobie, że nie przestrzegamy pewnych zasad lub po prostu – nasza pralka jest mało skuteczna. Części tych problemów możemy zaradzić, wybierając urządzenie takie jak Samsung Q Drive.

Skuteczność zależna od pralki

Najważniejszym elementem każdej pralki, od którego zależy skuteczność usuwania zanieczyszczeń, jest bęben. Może on mieć strukturę diamentu lub plastra miodu, które przeciwdziałają mechaceniu i zaciąganiu się ubrań w czasie prania. Na rynku dostępne są modele pralek Samsung Q Drive z bębnem Quick Drive, który w połączeniu z odpowiednią strukturą bębna pierze znacznie skuteczniej.

W porównaniu do bębnów innych marek, których skuteczność usuwania zabrudzeń wynika tylko ze struktury bębna, technologia Quick Drive oparta jest na dodatkowej płycie umieszczonej z tyłu bębna, która wiruje niezależnie od niego. Ubrania poruszają się dzięki temu w różnych kierunkach, dokładniej mieszając się ze środkiem piorącym, likwidującym plamy i zabrudzenia.

Samsung Q Drive dla zapominalskich

Najlepsza pralka to taka, która jest przygotowana na wszystkie nieplanowane zdarzenia i zaniedbania ze strony użytkownika. Bardzo często zapominamy włożyć do prania jakieś części garderoby, którą odnajdujemy już w trakcie cyklu. W standardowych pralkach zapomniane ubrania można dołożyć tylko w urządzeniach ładowanych od góry lub niestety – poczekać na kolejne pranie.

Niektórzy producenci oferują pralki z opcją zatrzymania cyklu w celu dodania prania, jednak wiąże się to z koniecznością czekania aż opadnie woda. Na szczęście dostępna jest technologia Samsung AddWash. Pralki Samung Q Drive oferują dodatkowe drzwi AddWash montowane na drzwiach frontowych pralki, przez które w trakcie cyklu można dodawać ubrania czy środki zmiękczające.

Czysta pralka – czyste pranie

Czystość i świeżość ubrań zależy także od tego, w jaki sposób dbacie o wasze urządzenie. Pralka, po każdorazowym jej użyciu, powinna być wietrzona, co zapobiegnie rozwojowi grzybów. Dodatkowo, regularnie powinien być także czyszczony jej filtr oraz bęben, co zagwarantuje, że wasze ubrania nie nabiorą nieprzyjemnego zapachu stęchlizny oraz nie ulegną zabrudzeniom w czasie prania.

Pralki z technologią Quick Drive zapewniają funkcję samoczyszczenia bębna. Odpowiedni program czyści go używając gorącej wody i szybkiego wirowania. Jest to niewątpliwe idealny dodatek dla osób, które nie przepadają za tą czynnością lub o niej zapominają. Wspomniane wcześniej drzwi Samsung AddWash, mogą dodatkowo pozostawać otwarte po praniu, aby urządzenie było wentylowane.

Skuteczność zależna od użytkownika

Prawidłowo wykonanie pranie należy rozpocząć od właściwego posortowania ubrań – czyli ciemne do ciemnych, jasne do jasnych. Da nam to pewność, że nasza garderoba nie ulegnie zafarbowaniu oraz nie straci naturalnych kolorów. Sortowanie należy oprzeć również na uważnym czytaniu metek i właściwym dobraniu programu prania do zaleceń producenta ubrań.

Często popełnianym błędem jest upychanie całego bębna ubraniami, mimo zaleceń wagowych. Często też nie przykładamy uwagi do opróżnienia kieszeni spodni czy bluzek. Niestety, z naszymi zaniedbaniami nie poradzi sobie nawet najlepsza pralka. Dlatego aby wspomóc jej pracę, zadbajcie także o dbałość z waszej strony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here