Słuchawki nauszne czy douszne – które wybrać?

Chcesz kupić nowe słuchawki, ale przez ogrom dostępnych modeli nie wiesz, na jakie się zdecydować? Przede wszystkim powinieneś się zastanowić, czy wolisz słuchać muzyki na słuchawkach nausznych czy też dousznych – dowiedz się, czym się od siebie różnią i które warto wybrać!

Rodzaje słuchawek nausznych

Dobre słuchawki nauszne są wygodne i wysoce funkcjonalne. Dzięki nim możesz czerpać maksimum przyjemności ze słuchania muzyki i oglądania filmów. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup Twoim zdaniem najlepszych słuchawek nausznych, koniecznie zapoznaj się najpierw z podziałem tych urządzeń:

  • słuchawki nauszne otwarte – ten rodzaj słuchawek nie zapewnia odizolowania odgłosów z zewnątrz, dlatego też z powodzeniem możesz z nich korzystać w sytuacjach, kiedy chcesz posłuchać muzyki, ale jednocześnie zachować czujność i móc usłyszeć, co mówi do Ciebie osoba znajdująca się obok;

  • słuchawki nauszne zamknięte – to zupełne przeciwieństwo słuchawek otwartych. Nauszniki w tym przypadku zakrywają całą małżowinę, angażując w słuchanie muzyki cały układ słuchowy. Słuchawki te nie tylko doskonale wytłumią odgłosy z zewnątrz, pozwalając Ci się zagłębić w wrażenia artystyczne, ale i sprawią, że nikt z otoczenia nie będzie słyszał Twojej muzyki. Z powodzeniem możesz używać ich zatem nawet w bibliotece;

  • słuchawki nauszne półotwarte – w tym rodzaju zastosowano idealne wyważenie pomiędzy słuchawkami otwartymi i zamkniętymi. Odizolowanie dźwięków z zewnątrz jest na tyle dobre, by móc cieszyć się głębią muzyki, ale jednocześnie pozwoli Ci na słyszenie otoczenia w niewielkim stopniu.

Czym się różnią słuchawki douszne od dokanałowych

Czym się różnią słuchawki douszne od dokanałowych?

Słuchawki nauszne są o wiele bardziej poręczne od modeli nausznych. Przeznaczone są do częściowego wsuwania do kanału słuchowego, a zatem nie wypełniają go zbyt szczelnie. Przez to nie zapewniają dobrej izolacji od otoczenia. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku słuchawek dokanałowych, które zakończone są miękkimi gumeczkami dopasowującymi się do kształtu kanału słuchowego. Dzięki temu będziesz słyszeć tylko swoją muzykę, gdy je założysz.

Które słuchawki wybrać – nauszne czy douszne

Które słuchawki wybrać – nauszne czy douszne?

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać słuchawki nauszne, czy też douszne, odpowiedz sobie na najważniejsze pytanie – w jakich okolicznościach zamierzasz z nich korzystać. Słuchawki nauszne zapewniają bowiem wysoki komfort i doskonałe wrażenia, jednak przez swoje duże rozmiary rzadko są wybierane przez osoby, którym zależy przede wszystkim na słuchaniu muzyki w podróży. Przydadzą się zatem przede wszystkim domatorom i osobom, które szukają najlepszych słuchawek do komputera.

Ze słuchawek nausznych będą natomiast zadowoleni ci, którzy chcą mieć zawsze swoją muzykę przy sobie. Takie słuchawki możesz bowiem bez trudu schować w kieszeni i wyciągnąć kiedy zechcesz. Są dyskretne i nie zaburzą Twojej stylizacji. Co więcej, są bardzo lubiane przez sportowców, którzy wskazują na to, że dobrze trzymają się w uszach – szczególnie upodobali sobie słuchawki bezprzewodowe zapewniające im maksymalną swobodę ruchów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here