Podczas poszukiwań zdrowych zamienników cukru, natknęłam się na stewie. Całkowicie przypadkiem okazało się, że moja babcia hoduje tę roślinę we własnej doniczce! Muszę przyznać, że byłam mile zaskoczona.
Czym jest tak naprawdę stewia? Jest to roślina, którą charakteryzują zielone, a także słodkie liście. Staje się coraz bardziej popularna oraz wykorzystywana jako zamiennik cukru. Dodaje się ją z powodzeniem zarówno do dań jak i napojów.
Stewia nie tylko jest słodsza od cukru, ale również stosowana w przypadku problemów z cukrzycą i nadciśnieniem. To właśnie główny powód, dla którego moja babcia pokochała stewię. Ważne jest również, że jej uprawa nie sprawia wielu trudności. Można ją kupić także w innych postaciach, np. jako płyn lub słodzik.
Nie mogłam wręcz uwierzyć, iż stewia ma ZERO KALORII! Myślę, że to bardzo istotna informacja dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, przy czym wprowadzić zdrową dietę do swojego życia.
Jeżeli chodzi o smak, to ksylitol był zdecydowanie lepszy. Stewia pozostawia dziwny posmak, chociaż wiele osób naprawdę ją sobie chwali.
Przekonałam się, że istnieją naturalne zamienniki tradycyjnego cukru. Jestem pewna, że jest ich jeszcze więcej! Zachęcam do spróbowania obu zaproponowanych przeze mnie produktów i wybrania ulubionego!

prohelvetia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here