Sukienka ołówkowa – idealny wybór na wiele okazji

Niewątpliwie, sukienka ołówkowa to jeden z tych modeli w damskiej garderobie, który powinna posiadać każda kobieta, bez względu na sylwetkę. Jej niekwestionowanym atutem jest fakt, że pasuje wszystkim paniom – bez wyjątku. Szalenie kobieca, elegancka, podkreślająca wyjątkowość jej właścicielki, a do tego doskonale eksponująca kształty. Idealna zarówno do pracy, uroczysty obiad czy wesele.

Nie tylko dla klepsydry – kto jeszcze może sięgnąć po ołówkową sukienkę?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, sukienka ołówkowa bardzo dobrze leży na każdej przedstawicielce płci pięknej. Oczywiście, najwyższymi walorami wizualnymi będą cieszyły się kobiety o kształcie klepsydry, z uwagi na wąską talię, ale oczywiście nie wyklucza to pozostałych typów sylwetki. I tak, dla przykładu, model z baskinką będzie polecanym wyborem dla pań o chłopięcej budowie ciała. Ten dodatek wypełni lukę w krągłościach, co znajdzie przełożenie na atrakcyjniejszej, zarazem pełniejszej sylwetce. W sukience ołówkowej bardzo dobrze będą prezentowały się panie o figurze gruszki. Mały biust i szerokie biodra zniweluje się fasonem z lekko zwężającym się dołem. Podobnie rzecz ma się w przypadku „jabłek”, dla których zmorą jest wystający brzuch. Na szczęście z racji tak szerokiego wyboru krojów i materiałów, z łatwością można znaleźć i taki, który zamaskuje te niedociągnięcia. Najlepszym wyborem okazuje się fason z elastycznego materiału, który nie będzie opinał się na brzuchu.

Do pracy…

Elegancki i kobiecy wygląd jest często wpisany w zakres obowiązków służbowych niejednej pracownicy. Alternatywą dla czarnej, monochromatycznej spódnicy i białej bluzki jest sukienka ołówkowa, która w subtelny sposób przełamie obowiązujący dress code. Z długim i krótkim rękawem, w niezliczonych opcjach do wyboru, będzie niezaprzeczalną klasyką, która nigdy nie wyjdzie z mody. Utrzymana w tradycyjnej konwencji, czyli z jasną górą i ciemnym dołem lub przeciwnie, w odcieniach kobaltu, różu czy czerwieni. Wzbogacona o szpilki i dużą, pojemną torbę znajdzie zastosowanie podczas wielu codziennych okazji.

… i na wesele!

Sukienka ołówkowa to także polecany model na wesele. Z racji swojego oryginalnego, kobiecego kroju, doskonale podkreśli wyjątkowość tego szczególnego dnia, nie pozostając wulgarną czy ordynarną. Optymalnie, jeśli nie będzie nazbyt obcisła, albowiem wtedy może ograniczać ruchy na weselnym parkiecie, ani zbyt luźna, gdyż zaburzy proporcje ciała. Najlepszym wyborem będzie ta o długości midi, wzbogacona o seksowną koronkę lub z fasonem odkrywającym plecy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here