Szampon suchy

Wśród kosmetycznych nowości wziąć można znaleźć nowe, ciekawe propozycje, mające na celu nie tylko i nie zawsze jedynie ulepszenie poprzednich właściwości, ale coraz częściej również wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych, szybko żyjących kobiet. Nieraz z pewnością znalazłaś się w sytuacji, kiedy twoje włosy wymagały odświeżenia, a nie miałaś możliwości skorzystania z prysznica – najczęściej ma to miejsce podczas wakacyjnych podróży, ale również na przykład podczas dwudniowych, nieoczekiwanych imprez.
Obecnie jednak na rynku kosmetycznym można znaleźć szampon suchy, który całkowicie załatwia kwestię braku dostępu do bieżącej wody oraz tradycyjnych kosmetyków do mycia głowy. Trzeba jednak wiedzieć, jak i kiedy można z takiego specyfiku skorzystać. Podpowiadamy, jak zrobić to dobrze.
Co ciekawe, chociaż wielu z nas wydaje się ów specyfik niesamowitą nowością, trzeba wiedzieć, że już nasze babcie wiedziały, jak sobie radzić ze świeżością oraz idealnymi fryzurami bez widocznego sebum przez całą dobę. Dzisiaj jest to jednak coraz częściej nie kaprys, a konieczność.
Nasze babcie jako suchy szampon stosowały najczęściej skrobię – ryżową, ziemniaczaną bądź kukurydzianą. Oczywiście dzisiejsze pudry do włosów w postaci wygodnego sprayu mają w składzie zupełnie inne substancje. Głównym zadaniem suchego szamponu jest pochłanianie nadmiaru sebum przy jednoczesnym pochłanianiu, a więc niwelowaniu brzydkiego zapachu, który pojawia się wraz z przetłuszczonymi włosami. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne dla osób posiadających włosy z tendencją do przetłuszczania się. Produkt ten lubią również kobiety o cienkich włosach, ponieważ zastosowanie go daje efekt w stylu push up, dlatego wydaje się, że jest ich więcej dzięki zwiększonej objętości. Co ciekawe, suchy szampon jest chętnie wykorzystywany również w domowych warunkach w przypadku osób z długimi włosami, dla których codzienna pielęgnacja jest niewygodna oraz kłopotliwa.

olmik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here