Tablet 3G a LTE – co wybrać?

Obecnie tablety mogą łączyć się z Internetem na kilka różnych sposobów. Najpopularniejsze jest Wi-Fi, jednak coraz więcej użytkowników wybiera tablet 3G lub LTE. Czym się różnią i który jest lepszy? Warto to wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o zakupie sprzętu.

Połączenie z Internetem jest bardzo ważne. Korzystamy z łącza w różnych urządzeniach, wśród nich znajdują się coraz popularniejsze tablety, które mogą być doskonałą alternatywą dla komputerów (w niektórych sprzętach jest nawet możliwość dołączenia klawiatury). Najczęściej urządzenie łączy się z siecią za pomocą Wi-Fi, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się tablety 3G oraz LTE. Czym się różnią i który będzie lepszy?

Tablet 3G – czyli jaki?

Tablet 3G to sprzęt z zamontowanym slotem na kartę SIM. Sprzęt tego typu umożliwia korzystanie z Internetu nawet wówczas, gdy nie ma możliwości połączenia się z Wi-Fi. Połączenie jest możliwe dzięki karcie Internetu mobilnego, którą wkłada się w urządzenie. Atutem tego rozwiązania jest niewątpliwie wygoda oraz pewność, że zawsze będziemy mogli skorzystać z sieci. Do tego nie ma konieczności podpinania mnóstwa kabli – od których w obecnych czasach raczej się odchodzi. Niektóre tablety tego typu mają dodatkowo GPS. To zapewnia korzystanie z mapy online nawet w miejscach, gdzie są problemy z siecią. Tablet 3G jest doceniany przez użytkowników głównie za to, że zapewnia znacznie większy komfort i swobodę niż urządzenie z Wi-Fi. Jest też doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy w mieszkaniu nie ma sieci bezprzewodowej. Niektóre modele umożliwiają także wykonywanie połączeń – dzwonienie oraz udostępnianie Internetu – wtedy sprzęt można stosować jako mobilny router.

Tablety LTE – godne uwagi?

Tablety LTE z pewnością wyróżniają się najszybszym mobilnym Internetem. Jeśli więc lubimy, gdy pliki ścigają się szybko, zdjęcia przesyłają „na już”, a strony otwierają się praktycznie natychmiast po kliknięciu – to jest to najlepsze rozwiązanie. Tablety LTE te są nawet kilka razy szybsze niż tablety 3G. Jeszcze kilka lat temu w Polsce nie wszędzie był zasięg LTE, obecnie jednak jest to rzadko spotkany problem. Aczkolwiek warto przed zakupem upewnić się, że miejsca, gdzie będziemy korzystali ze sprzętu, są na pewno objęte zasięgiem tego Internetu. Tablety LTE są też dobrym rozwiązaniem, gdy lubimy oglądać filmy w Internecie. Nie musimy wówczas długo czekać na załadowanie się pliku.

A co z tabletami Wi-Fi?

Tablety z połączeniem Wi-Fi są obecnie najpopularniejszym sprzętem. Należy mieć jednak świadomość, że będziemy z nich mogli korzystać tylko wtedy, gdy będziemy mieć dostęp do sieci bezprzewodowej. O ile w domu nie ma z tym zazwyczaj problemu, to pojawia się on wówczas, gdy zabieramy sprzęt ze sobą w jakiekolwiek inne miejsce.

Materiał zewnętrzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here