Planując zakup nowego laptopa zaczynamy od zorientowania się jak budżet będzie nam potrzebny. Już na tym etapie możemy przeżyć szok, gdyż rozpiętość cenowa za przenośny komputer jest naprawdę ogromna. Dowiedz się, czy tanie laptopy warto kupować oraz, kiedy jest to dobre wyjście.

Wady i zalety niedrogich laptopów

Decydując się na zakup nowego laptopa z niższej klasy cenowej musimy mieć świadomość, że nie będzie on działał tak płynni, jak droższe modele. Wynika to nie tylko z parametrów technicznych, w które jest wyposażony, ale również innowacyjnych rozwiązań, które mają wpływ na pracę przenośnego komputera. Zanim zdecydujemy się na zakup niedrogiego laptopa należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich celów będzie on używany. Następnie należy wziąć pod uwagę pewne ograniczenia. Przede wszystkim tanie laptopy są zdecydowanie cięższe od droższych modeli. Ich użytkowanie powinno odbywać się głównie na blacie, który zadba o prawidłową cyrkulację powietrza chroniąc tym samym nasz przenośny komputer przed przegrzaniem. Jeżeli zaś chodzi o samo oprogramowanie będzie ono podobne w droższych i tańszych modelach – ewentualne różnice mogą bardziej wynikać z zainstalowania dodatków niż faktycznie mniej awaryjnej wersji. Należy jednak pamiętać, że praca samego systemu operacyjnego w dużej mierze zależy głównie od posiadanego procesora czy ilości i jakości pamięci ram.

Dobierz model do swoich potrzeb

Przy wyborze odpowiedniego modelu laptopa bierzemy pod uwagę wszelkie parametry, które decydują o tym, jaki sprzęt jest nam tak naprawdę potrzebny. Pierwszy czynnik, którego nie można pominąć, to wiek użytkownika. Jeżeli planujemy zakup laptopa dla nastolatka warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Nie ma bowiem, co liczyć, że wystarczy niedrogi komputer, który będzie służył wyłącznie do odrabiania lekcji. Nawet proste gry dostępne na portalach społecznościowych mogą zużywać wiele pamięci ram czy posiadać inne wymagania techniczne, jak choćby odpowiedniej klasy karta graficzna, które będą niezbędne do płynnego jej działania. Krótko mówiąc decydując się na zakup taniego sprzętu ryzykujemy, że w krótkim czasie usłyszymy, że laptop działa wolno i trzeba go wymienić.

Postaw na tanie laptopy używane

Ciekawą alternatywą jest zakup przenośnego komputera, lecz używanego. Jego cena jest zdecydowanie niższa, nawet jeżeli przez pierwszego właściciela używany był jedynie sporadycznie. Oczywiście tanie laptopy z rynku wtórnego nie są pozbawione wad. Nie wiemy bowiem kto i w jaki sposób z niego korzystał oraz z jakiego dokładnie powodu jest sprzedawany. Kupując na przykład używany samochód mamy możliwość udania się na stację diagnostyczną, które w szybki sposób dokona niezbędnej analizy. W przypadku komputerów musimy polegać wyłącznie własnej wiedzy, która może okazać się niewystarczająca. Zawsze możemy jednak skorzystać z ofert sprzedaży laptopów firmowych. Wtedy przynajmniej wiemy, iż z założenia powinny być użytkowane w biurze lub podczas spotkań biznesowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here