Tematyczne urodziny dla dzieci

Kilkuletnie dzieci niezwykle lubią takie okazje jak urodziny. To nie tylko moment, w którym dostają prezenty, ale również jest mnóstwo emocji, tort, goście i ogólna podniosła atmosfera. Jeśli w gronie zaproszonych jest co najmniej kilkoro maluchów, warto zorganizować tematyczne urodziny dla dzieci. Jak to zrobić?

Bajkowy format zabawy

Jeśli maluch szczególnie upodobał sobie jakąś bajkę czy postać z nią związaną – można spróbować zorganizować urodziny dla dzieci właśnie w tym stylu. Na rynku dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju ozdób urodzinowych z wielu bajek – w wersjach dla dziewczynek oraz chłopców.

Szczególnie dobrym pomysłem mogą okazać się papierowe talerzyki oraz kubeczki dla malców. To nie tylko zwiększone bezpieczeństwo (taki element „zastawy” nie stłucze się gdy wypadnie dziecku z rąk), ale również dużo mniej sprzątania po zakończeniu imprezy.

Co podać do stołu?

Dziecięce urodziny każdorazowo wiążą się z dylematem dorosłych: co właściwie zjedzą maluchy? Oczywistym jest, że każde dziecko będzie preferowało słodycze, jednak – w miarę możliwości – nie warto z nimi przesadzić, tak, aby każdy gość przekąsił choć jedno pożywne danie w trakcie zabawy.

Dziecięce żołądki są dużo mniejsze niż w przypadku dorosłych, dlatego warto dostosować porcje do maluchów. Dodatkowo – dzieciom prawdopodobnie będzie po prostu szkoda czasu na monotonne spożywanie posiłku przy stole. Dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się zaserwowanie na przykład minikoreczków owocowych czy też niedużych kanapek.

Dekoracje – tak czy nie?

Urodziny dla dzieci są przeznaczone właśnie dla najmłodszych. Dlatego też warto ucieszyć ich małe oczka (oraz serduszka) i udekorować wnętrze zgodnie z preferencjami. Balony napełnione helem, a także różnego rodzaju dekoracje tematyczne z pewnością sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej niezapomniana.

Jeśli jednak nie chcemy inwestować w zbyt wiele sklepowych dekoracji – można zamienić ozdabianie mieszkania w świetną zabawę z dzieckiem. Namów malucha, by stworzył własne ozdoby, które wspólnie rozmieścicie po pokojach, w których ma się odbywać urodzinowa impreza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here