Turcja - wczasy

Do najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku wśród mieszkańców Europy, a także Polaków należy Turcja, czyli kraj, który położony jest na pograniczy dwóch kontynentów, Azji, gdzie znajduje się znacznie większa część tego pięknego kraju oraz Europy, gdzie mieści się również niewielka część Turcji. Turcja – wczasy to możliwość obcowania z kulturą tego pięknego kraju, z jego unikalnymi zabytkami, które pochodzą z różnych okresów historii oraz piękna przyrody – gór, które mieszczą się wewnątrz kraju i bardzo malowniczych wybrzeży, na których znajdują się kurorty nadmorskie z licznymi, pięknymi i ekskluzywnymi hotelami.

Turcja – wczasy to możliwość poznania kultury łączącej w sobie wpływy europejskie oraz muzułmańskie elementy kultury Bliskiego Wschodu. Największym miastem Turcji oraz jej dawną stolicą jest znajdujący się na dwóch kontynentach, Azji i Europie, Istambuł. To jedyne miasto na świecie, które znajduje się na dwóch kontynentach, Jest ono pełne zabytków z różnych czasów historycznych. Dawne nazwy tego wielkiego miasta miasta to Konstantynopol oraz Bizancjum. Było one świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W starożytności było częścią Imperium Rzymskiego, by przy jego podziale stać się stolicą Imperium Wschodniorzymskiego. Nazwa Konstantynopol pochodzi do imienia jego założyciela, cesarza rzymskiego, Konstantyna. W późniejszych wiekach miasto nosiło nazwę Bizancjum i było stolicą Państwa Bizantyjskiego, które z kolei było chrześcijańskim państwem z kulturą grecką. Istambuł obfituje w różnego rodzaju zabytki z różnych epok historii. Warto tu wspomnieć o Hagia Sofia, świątyni chrześcijańskiej, która stała się później meczetem, a później utworzono tu muzeum. Inną ważną budowlą jest znajdujący się w sąsiedztwie Hagii Sofii, Błękitny Meczet. W Istambule mieści się również Pałac Królewski, który był siedzibą władców Turcji w przeszłości.

Jedną z atrakcji, jakie oferuje Turcja – wczasy jest możliwość przemieszczenia się z Europy do Azji oraz z Azji do Europy. Można to zrobić w Istambule przepływając lub pokonując mostem Cieśninę Bosfor lub przepływając położoną na zachód od niej Cieśninę Dardanele. Pomiędzy tymi cieśninami znajduje się Morze Marmara. Turcję oblewają także wody innych mórz. Są nimi Morze Śródziemne na południu, Morze Czarne na północy, a na zachodzie Morze Egejskie oraz Morze Jońskie. Na wybrzeżach tych mieszczą się liczne kurorty, gdzie można beztrosko wypoczywać na plażach.

Poza Istambułem do najważniejszych i największych miast Turcji należą Ankara, czyli współczesna stolica tego kraju, a także Izmir, Bursa, które znajdują się na zachodzie Turcji, Alanya, Antalya, które są również ważnymi kurortami nadmorskimi oraz Edirne, dawny Adrianopol, inna dawna stolica Turcji oraz Konya. Wszystkie te miasta obfitują w zabytki. Turcja – wczasy to również zabytki starożytnych Grecji oraz Rzymu, między innymi Efez i Troja, a także piękne formy skalne ukryte w górach Turcji, takie jak na przykład Pamukkale oraz Kapadocja. Turcja – wczasy to wiele możliwości wypoczynku.

mojpodroznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here