Aktywność na świeżym powietrzu z pewnością jest bardzo miła. Wolny czas spędzony podczas spaceru po lesie lub też na pikniku to dla wielu doskonały sposób na odstresowanie się. Jednak należy pamiętać, iż przebywając blisko drzew możemy zabrudzić swoją odzież. Bardzo niebezpieczna jest żywica, którą często ciężko jest usunąć.

Warto wiedzieć, iż plamy z żywicy najłatwiej usuniemy, jeżeli ją zamrozimy. Wystarczy wziąć przykładowo kilka kostek lodu i energicznie nimi pocierać plamę na ubraniu lub też przedmiocie. Dzięki temu temperatura się zwiększy, a żywica stanie się twarda. Tym samym za pomocą paznokci możemy bardzo szybko odkleić żywicę.

Kolejną propozycją, dzięki której możemy bardzo szybko usunąć plamy z żywicy jest rozpuszczalnik. Warto zastosować na przykład olejek z drzewa herbacianego, który doskonale rozpuszcza żywicę. Warto dokładnie zapoznać się z informacją dołączoną na opakowaniu, ponieważ tylko dzięki temu możemy się dowiedzieć, ile taki roztwór powinien znajdować się na tkaninie. Po upływie określonego czasu za pomocą miękkiej ściereczki lub też ręcznika powinniśmy usunąć zabrudzenie. Warto także przetrzeć zabrudzenie spirytusem salicylowym, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Niestety czasem żywicą możemy pobrudzić bardziej delikatne tkaniny. W tym przypadku warto do usunięcia plam wykorzystać znacznie bardziej delikatny roztwór octu z wodą. Gdy plama nasiąknie mieszaniną, warto spróbować za pomocą miękkiej ściereczki usunąć zanieczyszczenie. Możemy także wyprać delikatny materiał w pralce, aby usunąć resztki zanieczyszczenia.

Warto pamiętać, iż wbrew pozorom nie jest ciężko usunąć plamy z żywicy. Jeżeli na naszych ubraniach po wycieczce do lasu pojawią się nieatrakcyjne ślady, powinniśmy zastosować się do podanych rad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here