Mole spożywcze to bardzo popularne owady, które pojawiają się często w naszej kuchni. Niewiele osób ma świadomość, jednak takie owady nie tylko są obecne w kuchniach, w których nie panuje idealny porządek. Z łatwością larwy mola spożywczego możemy przynieść z żywnością nawet ze sklepu. Zatem w jaki sposób możemy zwalczyć mole spożywcze?

Jeżeli w naszej kuchni w ostatnim czasie pojawiły się mole spożywcze, powinniśmy bezwzględnie usunąć wszystkie produkty, w których tego typu owady się zadomowiły. Jest to bardzo istotne aby nie wyrzucać ich do pojemnika znajdującego się w domu. Warto takie produkty szczelnie zapakować w folię i wyrzucić na zewnątrz do kontenera.

Pragnąc skutecznie uporać się z molami spożywczymi, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić dokładnie wszystkie pudełka z mąką oraz ziarnami. Dzięki temu upewnimy się, że owady nie znajdują się w innych produktach. Powinniśmy także dokładnie oczyścić nasze szafki. Jest to bardzo ważne, aby w szczególności użyć odkurzacza. Kolejno warto przetrzeć je wodą z płynem. Można je także spryskać roztworem z octu lub też olejkami eterycznymi. Powinniśmy także bardzo dokładnie oczyścić pojemniki, w których przechowywane są produkty zbożowe. Aby skutecznie zwalczyć mole spożywcze, powinniśmy używać także zwykłych pułapek na mole. Nie są one toksyczne, a to właśnie dzięki nim możemy skutecznie odstraszyć owady. Warto pamiętać, iż posiadają feromony, które skutecznie przyciągają męskie osobniki, co skutecznie hamuje rozmnażanie się tych owadów.

Choć wydawać by się mogło, iż mole spożywcze są trudne do usunięcia w kuchni, nie jest to całkowicie niemożliwe. Warto pamiętać, iż postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, z pewnością bardzo szybko uda nam się doprowadzić naszą kuchnię do porządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here