W jakich stylizacjach zastosować płytki patchworkowe

Patchwork to specyficzny styl, który łączy w sobie różne, drobniejsze elementy w jedną całość. Jest wesoły, kolorowy i wielu z nas na pewno kojarzy się z tradycyjnymi narzutami na łóżko, poszewkami na ozdobne poduszki albo po prostu pościelą. Wówczas patchwork oznaczał kwadratowe kawałki różnych materiałów, połączone zgrabnie ze sobą w jedną całość. Często był przy tym wykonywane ręcznie przez nasze mamy i babcie. Co ma w takim razie wspólnego z płytkami podłogowymi?

Płytki patchworkowe i wzory patchworkowe

Nowoczesne trendy coraz chętniej sięgają po oryginalne połączenia i wyjątkowe, przyciągające oko kolory. Nie inaczej jest w tym przypadku, czyli gdy mówimy o stylu patchworkowym. Czerpiąc z opisanych we wstępie motywów, stał się on jednym z najbogatszych  i najweselszych typów płytek podłogowych.

Płytki i wzory patchworkowe są jednocześnie nawiązaniem do stylizacji orientalnych i południowych. Mozaikowe ułożenie wielu wzorów oraz ich specyficzny wygląd przywodzą na myśl wykończenie domów w Hiszpanii i Maroko. Tak bogate inspiracje sprawiają więc, że trend ten jest wyjątkowo urozmaicony. W jakich stylizacjach zatem go zastosować?

Stylizacja nawiązująca do południowych rezydencji

Byłeś kiedyś w Hiszpanii, Maroko albo w innych krajach południa? W takim razie na pewno spotkałeś się tam z bogatym wystrojem, mozaikami i kolorowymi domami, jakich w naszych klimatach często brakuje. Jeśli tak, patchworkowe elementy możesz z powodzeniem wprowadzić także w swoim domu, stylizowanym na południowy.

Wiele płytek typu patchwork wykonano z myślą właśnie o hiszpańskich stylizacjach. Dodaj do tego żywsze dodatki, niesamowite kwiaty w donicach i przestronne, świetliste wnętrza, a na pewno uda ci się zrobić wrażenie na każdym zaproszonym gościu.

Nowe wydanie glamour

Lubisz styl glamour, ale wciąż poszukujesz w nim czegoś nowego? W takim przypadku kolorowa mozaika albo patchwork, zdominowane przed odcienie złota, czerni i bieli, ewentualnie z domieszką różu, mogą cię zadowolić. Z pewnością taka posadzka będzie niesamowicie przykuwająca uwagę, a ponadto pozwoli ci urozmaicić wnętrze. Zbudujesz z  jej pomocą zupełnie nowy styl.

Kolorowa posadzka mozaikowa do gładkich ścian w ekskluzywnym wydaniu

Kolejnym pomysłem godnym wykorzystania jest połączenie płytki patchwork z idealnie gładkimi ścianami. Biały albo kremowy kolor pionowej powierzchni na pewno będzie doskonale pasował do praktycznie wszystkich barw płytek, więc nie wahaj się przed fantazyjnymi połączeniami. W ten sposób uzyskasz wrażenie przepychu i orientalnego klimatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here