Jeśli dalej nie wiesz gdzie pojechać na wakacje to koniecznie powinieneś zastanowić się nad podróżą na Filipiny! To zachwycające swoimi krajobrazami wyspiarskie państwo znajduje się na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym, a położone w południowo-wschodniej Azji. Tak jak na większości wyspiarskich krajów, tak i na Filipinach możemy spodziewać się bajecznych, rajskich widoków i niezapomnianych na całe życie wspomnień oraz wrażeń.

Jeśli chcesz spędzić swoje wakacje w przepięknym miejscu, w którym możesz wypocząć, zrelaksować się oraz aktywnie spędzić czas to Filipiny będą idealnym wyborem!

Kiedy warto wybrać się na Filipiny?

Zdecydowanie najlepszym czasem na podróż do Filipin jest okres od grudnia do kwietnia, ponieważ wtedy jest pora sucha, więc temperatura w tym miejscu nie powinna być większa niż 30 stopni Celsjusza. Jest to doskonały czas, aby nacieszyć się krystalicznie czystymi wodami oraz bajecznymi plażami Filipin – w dużej mierze dlatego, że nie ma wtedy częstych opadów, więc możemy nacieszyć się słońcem i piękną pogodą. Lepiej unikać przyjazdu na Filipiny od czerwca do listopada, ponieważ jest to pora deszczowa – czyli wilgotność powietrza wzrasta nawet do 90%, a temperatury rosną bardzo szybko. Nieprzyjemne są także w tym czasie ulewne deszcze oraz pojawiające się tajfuny, których lepiej unikać.

Co warto zobaczyć będąc na Filipinach?

Na pewno warto zainwestować w podróż do takich miejsc jak Cebu (na zdjęciu), Siquijor oraz Bohol i Camiguin. To właśnie w mieście Cebu poczujecie energię i żywioł tego miejsca, w którym długa i bogata tradycja Filipin łączy się z kultem. Natomiast szamańska wyspa Siquijor to miejsce, gdzie będziecie mogli wypocząć na rajskich plażach w klimatycznych oraz kameralnym klimacie. W planie podróży oferowanych przez biuro Planet Escape jest wizyta na Czekoladowych Wzgórzach znajdujących się na wyspie Bohol. Największą atrakcją tej podróży będą jednak wulkany, gorące źródła oraz kokosowe palmy na Camiguin – które koniecznie musicie zobaczyć!

Kilka słów o mieście Cebu na Filipinach

Miasto Cebu to magiczne i wyjątkowe miejsce, o którym nie będziecie mogli zapomnieć przez długi czas. Cebu ma bardzo wiele do zaoferowania, trzeba jednak poświęcić trochę czasu aby zwiedzić je jak należy. Przede wszystkim należy wybrać się do Sanktuarium Motyli, gdzie będziemy mogli nacieszyć się ogromną ilością przeróżnych gatunków tych pięknych kolorowych stworzonek. Koniecznie także musimy zanurzyć nogi w Morzu Mindanao, którego wody przybierają niemal lazurowy kolor. Obowiązkowym punktem na tzw. liście „must see” jest także Bazylika Dzieciątka Jezus oraz Fort San Pedro z 1565 roku. Cebu to miasto kontrastów – łączy się w nim tradycja, kult i historia, które na pewno poczujecie już w pierwszych sekundach waszego pobytu w tym miejscu!

Co należy zwiedzić na wyspie Siquijor?

Będąc na tej wyspie koniecznie należy wybrać się nad bajeczny wodospad Cambugahay oraz wybrać się do tutejszej dżungli. Obowiązkowo należy spróbować nurkowania wśród zachwycających swoim pięknem raf koralowych oraz wybrać się w góry, aby znaleźć mieszczące się tam plemiona lokalnych szamanów. Doskonałym pomysłem będzie również wizyta w licznych jaskiniach, w których będziemy mogli brodzić po wodzie w towarzystwie nietoperzy. Wyspa Siquijor to miejsce, gdzie będziemy mogli trochę odpocząć, oddać się refleksji oraz zaznać ekstremalnych wrażeń – każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie!

Kolejny przystanek: Czekoladowe Wzgórza na Bohol!

Wyspa Bohol to miejsce, gdzie przede wszystkim należy wybrać się na Czekoladowe Wzgórza – z tego miejsca będziemy mogli zobaczyć naprawdę rajskie i niezapomniane widoki. Ponadto wśród atrakcji na wyspie Bohol można wymienić także spotkanie z Tarjuszem oraz spojrzenie w jego duże i nieśmiałe oczy. Jest to także miejsce, gdzie będziemy mogli nurkować oraz wypocząć na przepięknych plażach oraz wykąpać się w nieskazitelnie czystych i niebieskich wodach.

Na koniec pora na wulkany na Camiguin!

Camiguin jest to wyspa na morzu Mindanae, gdzie jest mnóstwo wulkanów, bananów manilskich, mango oraz palm kokosowych. Będąc w tym miejscu koniecznie trzeba zaznać kąpieli w gorących źródłach oraz spróbować nurkowania.

podróż na filipiny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here