Warto mieć dom na oku

Niebawem wiosna – okres pierwszych weekendowych wypadów poza miasto. Z punktu widzenia bandytów jest to doskonały moment na obrabowanie naszych kosztowności zlokalizowanych we wnętrzu domu. Piętrzące się niebezpieczeństwa związane z kradzieżami oraz dewastacjami sprawiają, że możemy wypoczywać o wiele spokojniej mając podgląd na nasze nieruchomości.

Dzięki zastosowaniu automatyki domowej wyposażonej w funkcje zdalnego dostępu mamy możliwość podglądu naszego domu z każdego zakątka świata. Niektóre rozwiązania pomagają także wykreować złudzenie, że jesteśmy w nim obecni – np. poprzez cykliczne zapalanie światła, czy regularne podlewanie roślin.

automatyki domowej

Wszystko za sprawą zaawansowanych technologicznie urządzeń pozwalających na symulowanie obecności w domu. Dzięki różnorodnie zaprogramowanym system użytkownik ma m.in. możliwość odsłaniania rolet, zasłon i im podobnych w zależności od pogody, pory dnia, godziny oraz innych czynników. Logowanie do konta indywidualnego daje ponadto możliwość sprawdzenia aktualnego stanu położenia bram, rolet oraz innych tego rodzaju zabezpieczeń.

Korzystanie z automatyki umożliwia także zdalne sterowanie klimatyzacją, system nawadniania ogrodu, a nawet ogrzewaniem. W sposób zdalny mamy możliwość obsługi większości urządzeń domowych przebywając tysiące kilometrów od miejsca zamieszkania. Jak wyglądają takie systemy i ile kosztują można sprawdzić pod adresem: https://www.montersi.pl/inteligentny-dom-budynek

system

Zaletą systemu jest funkcja precyzyjnych komunikatów zwrotnych, które błyskawicznie informują o wykonaniu, bądź niewykonaniu polecenia. Wiele z nich opisuje także przyczynę niepowodzenia misji, co zwiększa jeszcze bardziej poziom świadomości i bezpieczeństwa. Komunikaty te są różnorodne, ale bez względu na ich treść możemy w dowolnej chwili sprawdzić stan danego urządzenia.

Dzięki technologii pozwalającej na bezpośrednie dotarcie do danego urządzenia mamy możliwość dotarcia do stanu rzeczywistego – a nie teoretycznego jak w przypadku innych rozwiązań związanych z automatyzacją. To kwestia zasadnicza dla poprawy komfortu funkcjonowania oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Montersi

Artykuł przygotował sklep z systemami alarmowymi Montersi.pl oferujący wysokiej jakości transformatory wideo – https://www.montersi.pl/transformatory-video

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here