Warzywa liściaste

Bardzo ważnym elementem naszego codziennego życia jest odżywianie. Jest to najważniejsza rzecz ponieważ bez jedzenia nie przeżylibyśmy. Warto też pamiętać o tym, że nasza codzienna dieta powinna być dobrze zbilansowana, abyśmy byli zdrowi i nie mieli problemów zdrowotnych.
Nasze ciało składa się głównie z wody, więc również powinniśmy pamiętać o tym żeby odpowiednio nawadniać nasz organizm. Powinniśmy spożywać około 2 litrów dziennie, ale jest to uzależnione głównie od masy naszego ciała. Mimo to, jeśli ważymy 55 kilogramów, a wypijemy 3 litry wody nic nam się nie stanie, ale należy również z tym nie przesadzać, ponieważ już wypicie około 7 litrów wody może wywołać niebezpieczne zmiany w naszym organizmie. Jeśli jednak czujemy nieustanne pragnienie powinniśmy skonsultować to z lekarzem, ponieważ może to być wynikiem niedoboru jakiegoś składniku w naszym organizmie, a nasze ciało tak woła o pomoc.
Wszędzie mówi się o tej zbilansowanej diecie. Ale tak naprawdę o co w niej chodzi?
Bardzo ważnym jest abyśmy się nie objadali. Każdy człowiek ma swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Na przykład może być to około 2000 kilokalorii. Uzależnione jest to od naszego stylu życia czy naszej pracy. Jeśli chodzimy codziennie na siłownie będzie ono większe, ponieważ wysiłek jest większy i organizm będzie potrzebował ‚uzupełnić’ materiał do energii. Z diety nie można wykluczać tłuszczy, węglowodanów czy cukrów. W odpowiedniej ilości i postaci są one niezbędne do funkcjonowania organizmu.
Ale nie każdy z nas chce ‚bawić się’ w liczenie zapotrzebowania, w gramatury produktów i rozkładania posiłków na części pierwsze. Nie możemy też popadać w skrajność, że musimy kontrolować wszystko co zjemy. Jeśli danego dnia nie zjemy w ogóle owoców, nie przejmujmy się. Widocznie nasz organizm się tego nie domaga. Nic nie róbmy na siłę. Być może następnego dnia będziemy mieli dużą ochotę na owoce i wtedy zjemy ich więcej.
Warto dostarczać do naszego organizmu witaminy. Jak wiemy, jest ich wiele rodzajów. Pewnie nikt z nas nie mógłby wymienić ich wszystkich z pamięci. Każda witamina odpowiada z inną rzecz. Jedna może sprawiać, że nasza skóra będzie bez podrażnień i przebarwień, a druga, że nasze kości i stawy wytrzymają więcej nacisku czy ćwiczeń.
Nie każdą witaminę łatwo można dostarczyć naturalnie. Jeśli mamy ubytek, a nasz ciało będzie dawało znaki, że domaga się danej witaminy, która nie jest tak łatwo dostępna w na przykład owocach, możemy wykupić je w postaci tabletek czy syropów.
A jak dostarczać potrzebne witaminy i gdzie jest ich najwięcej?
Oczywiście we wszelakich warzywach i owocach. a co lepiej wybrać? Czy warzywa liściaste, strączkowe, a może bulwiaste? Jeśli przyjrzymy się bliżej warzywom liściastym dostrzeżemy, że mają one wiele błonnika, białka i żelaza. Oczywiście nikt nie oczekuje od nas tego, że nagle weźmiemy liście i będziemy ich jeść, ale jest tyle potraw, w których dominują te warzywa. Przykładem może być sałatka grecka, możemy do niej dodać sałatę zieloną, szpinak, a również wiele innych warzyw.

miss-fit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here