Księżyc – jedyny naturalny satelita Ziemi – jest największym obiektem na nocnym niebie. Dzieci opowiadają sobie straszne historie, które podobno mają miejsce podczas pełni, ale dorośli przymykają na to oko. Jednak badania dowodzą, że fazy Księżyca rzeczywiście mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Księżyc, jak wszyscy wiemy, reguluje przypływy i odpływy w zbiornikach wodnych. Kiedy dodamy do tego informację o tym, że ciało człowieka składa się w ok. 80% z wody – możemy wysnuć wniosek, że księżyc wpływa na nasze zachowania, emocje i zdrowie, co daje uzasadnienie owym strasznym historiom. Naukowcy udowodnili, że podczas pełni stajemy się bardziej agresywni, impulsywni, częściej doświadczamy migreny, rany wolniej się goją – a to wszystko za sprawą wody w naszym organizmie, która współpracuje ze srebrnym olbrzymem. Z tego powodu podczas pełni powinniśmy unikać wszelkich ważnych zabiegów i unikać drażliwych sytuacji, które mogą przeistoczyć się w awanturę. Przeciwieństwem tej fazy będzie nów, gdy na niebie nie widać księżyca. Odczuwalne jest zmęczenie, jednak wtedy organizm najszybciej godzi się z nowościami – rzucaniem nałogów, operacjami, oczyszczaniem ciała. Warto to wykorzystać, aby z łatwością pozbyć się uciążliwych papierosów! Warto również wspomnieć o niezwykle przyjaznej nam fazie – III kwadra ( gdy Księżyca ubywa ) – w tym okresie mamy więcej energii i siły, przyspiesza metabolizm, więc jest to idealny moment na rozpoczęcie wszelkiego typu kuracji, diet. Dobra okazja do rozpoczęcia zdrowego stylu życia!
Badanie faz księżyca nie jest już dłużej dziedziną „magii”, ale jest to sprawa naukowa. Wiedza o tym pomoże nam planowanie wizyt u dentysty, wyprawianie uroczystości, wyjazdów, a także spotkań z najbliższymi.

wystarczytakniewiele.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBycie fit
Następny artykułZdrowa dieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here