Jest jednym z tych miejsc, którym turyści odwiedzający Wrocław bardzo chętnie poświęcają swój czas. Często to właśnie ona, Panorama Racławicka, okazuje się pierwszym punktem w programie wycieczki po tym mieście. Bez wątpienia jest to obiekt wyjątkowy, którego w trakcie zwiedzania stolicy Dolnego Śląska nie można pominąć.
Fenomen Panoramy Racławickiej i jej ogromna popularność nie powinny nikogo dziwić. Ten wielki obraz to wyjątkowe dzieło, które dodatkowo może się pochwalić ciekawą przeszłością. Obraz ten został uroczyście odsłonięty z okazji setnej rocznicy słynnej bitwy pod Racławicami. Stworzony przez Stykę i Kossaka obraz prezentowany był przed wojną w Lwowie, po niej (podobnie zresztą jak wielu mieszkańców Lwowa) trafił do Wrocławia. Tu został umieszczony w specjalnej rotundzie, choć na udostępnienie tego obrazu publiczności powojenne władze bardzo długo nie chciały się zgodzić. Dziś Panorama Racławicka zaliczana jest do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, a zwiedzenie jej dla wielu osób jest jednym z najważniejszych powodów wizyty we Wrocławiu.
Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Wrocław, można rozpoczynać w wielu punktach. Jednym z tych, które mają wyjątkową moc przyciągania turystów, jest Panorama Racławicka. To wyjątkowe dzieło sztuki z pewnością zasługuje na uwagę, a możliwość odwiedzenia tego miejsca dla wielu turystów okazuje się wyjątkowo cennym doświadczeniem.

dlaturysty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here