Zamówienie na nagrobek składamy w celu zmiany starego już nagrobka bliskiej nam osoby, przygotowania go dla siebie na przyszłość lub w momencie śmierci kogoś z rodziny. W zależności od okoliczności mamy mniej lub więcej czasu na podjęcie decyzji, jak też chęci i motywacji, szczególnie kiedy organizując pogrzeb bliskiej osoby, musimy dopełnić wielu innych formalności. Po latach, a nawet wcześniej, może się okazać, że zakład kamieniarski, który wybraliśmy, nie wywiązał się dobrze ze swojego zadania i efekt nie jest dla nas satysfakcjonujący. Jak uniknąć rozczarowania oraz wybrać dobrego kamieniarza?

Zapoznaj się z kilkoma ofertami

W każdym mieście, jak również w Internecie znajdziemy wiele ofert zakładów kamieniarskich. Wpisując „kamieniarz Szczecinczy też posługując się każdą inną lokalizacją, możemy znaleźć kamieniarza w najbliższej okolicy, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto jednak zaznaczyć, że oferty zakładów bardzo się różnią. Wykonują nagrobki z różnych materiałów, nie zawsze dobrej jakości, jak też innymi technikami. Kamieniarz to artysta, który ma swój indywidualny styl, dlatego aby wybrać nagrobek zgodny z naszymi oczekiwaniami, należy bliżej przyjrzeć się już zrealizowanym przez niego zamówieniom.

Umów się na spotkanie

Oferta zamieszczona w Internecie nie może być jedynym czynnikiem, który będzie miał wpływ na naszą decyzję. Umawiając się na spotkanie, możemy porozmawiać z kamieniarzem, zapytać go o kluczowe dla nas rzeczy, przedstawić swoje oczekiwania i dowiedzieć się, czy jest on w stanie je spełnić.

Niektóre zakłady kamieniarskie oferują możliwość spotkania po godzinach pracy, a nawet w weekendy. Przykładem jest kamieniarz ze Szczecina, który swoją ofertę prezentuje na stronie Nagrobki.info.pl. Indywidualne spotkanie jest najlepszym źródłem informacji, można nie tylko zobaczyć przykładowe nagrobki, ale też dotknąć kamienia, co pozwoli nam ocenić jego jakość i strukturę.

Dotychczasowe realizacje

Oprócz nagrobków wystawowych w zakładzie, warto zobaczyć przykładowe nagrobki na cmentarzu. W wielu przypadkach okazuje się, że wystawki bardzo różnią się od zrealizowanych już projektów. Są reklamą, która ma zachęcić do skorzystania z oferty. To najlepszy sposób, aby przekonać się, czy zamówienie, które złożymy będzie dobrze wykonane.

Podczas wizyty na cmentarzu zwróć uwagę na dostosowanie stylu nagrobka do układu architektonicznego, który panuje wokół niego. Ważne jest również, czy do pomnika może swobodnie dojść, czy ławki są usytuowane w odpowiednim i wygodnym miejscu, a także jak prezentują się dodatkowe elementy, jak rzeźby czy wazony.

Twoje oczekiwania, a oferta kamieniarza

Zakład kamieniarski powinien uwzględnić wszystkie Twoje uwagi, ważne są jednak uwagi kamieniarza, dotyczące wyboru odpowiedniego kamienia, wielkości nagrobka i elementów dodatkowych. To, co ma duże znaczenie, to Twój budżet, kamieniarz powinien zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie z uwzględnieniem Twoich możliwości finansowym. Kamieniarz ze Szczecina oferujący elastyczne godziny spotkania, jak też każdy inny, poświęca Ci czas, który oboje musicie dobrze wykorzystać. Masz wątpliwości, pytaj. Nie jesteś zdecydowany, poproś o pomoc. Nie masz pomysłu i koncepcji, porozmawiaj z kamieniarzem na  temat projektu, który może Ci zaproponować.

Nagrobek to pamiątka dla naszych bliskich, ale również dla nas. Miejsce to będziemy odwiedzać przez najbliższe lata. Ważne, aby przypominało nam o tych, którzy mieli dla nas szczególne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here