Znajdź sklep za rogiem!

0
1258

Nowa okolica? To zawsze sytuacja ekscytująca i… stresująca jednocześnie. Z jednej strony wszystko czeka na odkrycie, jest nowe i pełne możliwości, ale z drugiej strony – czasami wśród tych nowości ciężko się odnaleźć. Dziś podpowiadamy, jak łatwo rozeznać się w okolicy i odnaleźć pobliskie sklepy. Metod jest kilka – mapa sklepów w internecie lub aplikacji, konsultacje sąsiedzkie czy zwykły spacer po okolicy – opiszemy wam każdą z nich.

Znajdź sklep przez internet!

Mapa sklepów to świetne narzędzie do szybkiego rozeznania się w okolicy. Jest tak dobre, że możemy z niego skorzystać jeszcze przed przeprowadzką w nowe miejsce! Możemy bowiem zdalnie, z domowej kanapy sprawdzić, co znajduje się w pobliżu naszego nowego domu. Mapa sklepów może być rozumiana na dwa sposoby. Po pierwsze będzie to ogólna mapa miasta, na przykład jako część Google Maps. Taka mapa sklepów obejmuje zatem cały kraj, więc nie musisz się obawiać, że nie będzie dostępna w twojej nowej okolicy. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że mapa sklepów Google nie uwzględnia wszystkich lokalnych punktów, jeśli np. ich właściciele nie zadbali o swoją wirtualną obecność.

Dlatego warto też sprawdzić drugie rozwiązanie, jakim jest mapa sklepów z naszej ulubionej sieci. Jeśli masz jakąś preferowaną sieć marketów (Żabka, Lidl, Biedronka czy może Auchan), wejdź na ich stronę internetową i znajdź zakładkę o nazwie „Mapa sklepów”, „Lokalizator”, „Sklepy” itp. Tam znajduje się albo lista sklepów w Polsce (bądź danym województwie), albo mapa sklepów w okolicy.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji ulubionego sklepu, gdyż większość z nich posiada listę adresów, a czasem nawet lokalizator sklepowy. Dzięki temu bez trudu odnajdziemy najbliższy market, a nawet zostaniemy do niego doprowadzeni!

Pomoc sąsiedzka

Inną metodą czerpania informacji jest sonda wśród sąsiadów. To dobra okazja, by się z nimi bliżej zapoznać. W ten sposób możesz uzyskać więcej informacji o okolicy oraz wartych uwagi miejscach. Dowiesz się, które sklepy mają atrakcyjne ceny, a które świeże towary; gdzie można znaleźć domowe wypieki, a gdzie sklep zaopatrują lokalni rolnicy. Zauważ, że zarówno w małych miejscowościach, jak i na osiedlach większych miast, małe sklepy często stanowią ważny punkt życia lokalnej społeczności.

Eksploracja okolicy

Dobrym pomysłem jest też spacer po okolicy. Nie jest to najskuteczniejsza metoda, ponieważ mimo wszystko małe sklepy łatwo przeoczyć. Wiele oz nich znajduje się na parterze bloków albo w przejściach pomiędzy budynkami, przez co są słabo widoczne. Jednak ta metoda ma dodatkową zaletę: dzięki niej nie tylko powstaje Twoja prywatna mapa sklepów, ale poznajesz także lokalizację innych istotnych miejsc, takich jak parkingi, osiedlowe biblioteki czy place zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here