„Wszystko, co widzicie, zawdzięczam spaghetti”- tak twierdziła w jednej z reklam znana włoska aktorka Sophia Loren. Trudno o lepszą rekomendację tej potrawy, która zdobyła popularność na całym świecie. Zresztą, każdy smakosz wie, że dobrze ugotowane, oryginalne spaghetti jest po prostu pyszne! Spróbuj tego dania w Toruniu!

Gdzie zaczyna się historia  spaghetti?

Ten długi, cienki makaron, zaliczany jest do sztandarowych potraw kuchni włoskiej. Wytwarza się go z twardej odmiany pszenicy, a znawcy twierdzą, że powinno się go zawsze gotować „al dente”. Choć wszyscy kojarzą ten makaron z mieszkańcami słonecznej Italii, to jednak spaghetti trafiło na włoskie stoły dzięki podróżującym Arabom. To oni właśnie odkryli pokarm idealnie dostosowany do swoich potrzeb: suszony, łatwy w przechowywaniu i niekłopotliwy podczas drogi.

Niezwykła popularność spaghetti wzięła się z tego, że składniki do jego przygotowania były łatwo dostępne i tanie. Biedni mieszkańcy Włoch pokochali tę  sycącą potrawę, którą można było zawsze łatwo i szybko przygotować. Nie wszyscy wiedzą, że Sophia Loren w młodości była wychowywana tylko przez matkę i cierpiała niedostatek, ale zawsze uwielbiała gotować. Dziś Włosi są znacznie zamożniejszym społeczeństwem niż w przeszłości, jednak zamiłowanie do makaronu, spożywanego dziś z wykwintnymi nierzadko sosami — pozostało. Trzeba wspomnieć w tym miejscu, że najwięcej makaronu na świecie- aż 26 kilogramów rocznie na osobę zjadają właśnie Włosi. Za nimi uplasowali się Wenezuelczycy, natomiast trzecie miejsce zajmują Tunezyjczycy.

Dobra restauracja włoska w Toruniu

Kuchnia włoska należy do najbardziej popularnych i lubianych na świecie. Jeśli chcesz spróbować oryginalnych włoskich dań w Grodzie Kopernika, wybierz się do Starego Metropolis. Gościnne wnętrza tej restauracji pomieszczą wielu gości, spragnionych wesołej i miłej atmosfery. Profesjonalna i szybka obsługa spełni wszystkie Twoje kulinarne życzenia!

Znakomita włoska pizza, wypiekana w piecu opalanym drewnem zachwyci Cię intensywnym aromatem. Wśród wielu makaronów warto zwrócić uwagę na „ Czarne Spaghetti z krewetkami w sosie pomidorowym” i „Zielone Tagliatelle z kurczakiem i pastą truflową”. Ręcznie wyrabiany, wspaniały makaron ze świeżych składników urzeka subtelnością smaku. Wszystkie atuty Starego Metropolis sprawiają, że wraca się tu zawsze z prawdziwą przyjemnością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here