Mężczyzna w typie maczo – czy nadal podoba się kobietom?

0
1196

Typowy maczo to mężczyzna, który zarabia na dom i hołduje patriarchalnym wartościom. Jednocześnie kobiety postrzega dość powierzchownie, nie traktując je jako równe sobie partnerki. Oczywiście typ macho ewoluuje. Jeśli spojrzy się na macho z perspektywy kobiety, to co może jej w takim mężczyźnie imponować? Może być to życiowa zaradność, dobra praca, a także brak wymagań, co do partnerki, by także łożyła na wspólny dom. Opiekuńczość i poczucie bezpieczeństwa to chcą widzieć w macho kobiety. Oczywiście prawda o takich mężczyznach jest nieco inna. Dziś zastanowimy się, czy macho nadal podoba się kobietom?

Atrakcyjność fizyczna to jedna z głównych cech macho

Macho jest mężczyzną atrakcyjnym i zdaje sobie z tego sprawę. I nie chodzi tu wcale o idealne rysy twarzy czy uniwersalną urodę, bo do macho często zaliczają się mężczyźni, jak to mówią kobiety „nieco piękniejsi od świni”. Jak to możliwe, że taki mężczyzna uważany jest za atrakcyjnego? Jeśli dba o siebie i ma atletyczną sylwetkę w kształcie litery T, to właśnie to może przyciągać uwagę kobiet. Co jednak jeśli jest 40-latkiem z widocznym „mięśniem piwnym” i w dodatku łysiejącym? Wtedy istotne znaczenie ma to, czy o siebie dba. Trudno jednoznacznie określić ten pierwiastek atrakcyjności, gdyż jest to zwykle składowa wyglądu i pewności siebie.

Mężczyzna w typie macho – z zarostem czy bez?

Jeśli chodzi o wygląd to istotne znaczenie ma zadbany zarost. Kobietom bardzo się on podoba, a w ostatnich latach styl beardmana wiedzie prym. Zatem jeśli chcesz uchodzić za macho musisz koniecznie zapuścić zarost, a jednocześnie zaopatrzyć się w kosmetyki do jego pielęgnacji. Nie ujmuje to w niczym męskości, a wręcz ją podkreśla, zwłaszcza jeśli wybierzesz Proraso – męskie kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Nie musisz tu zatem obawiać się podrażnień skóry, nawet jeśli jest wyjątkowo wrażliwa. Proraso to nie tylko pianki, mydła, czy kremy do golenia, ale również szampony do brody, balsamy czy olejki do pielęgnowania zarostu. Z tej linii skorzystasz zatem również wtedy, gdy broda Ci się znudzi.

Jaki styl podoba się kobietom, czyli jak ubiera się macho?

Oczywiście ważny jest również zapach, dlatego musisz przede wszystkim „ubrać się” w bardzo męski i wyrazisty. Choć mówi się, że przepocony mężczyzna jest seksowny, to tak naprawdę takie rzeczy tylko w filmach. Bo, kto lubi czuć zapach potu? Poza zapachem macho musi wybrać odpowiedni styl. I tutaj nie ma uniwersalnego, który podoba się kobietom, ważne by było modnie. Zatem możesz zdecydować się na elegancką wersję macho biznesmena i zdecydować się na dobrze skrojony taliowany garnitur, albo w wersji casualowej jeansy i koszulę. Dobrze może prezentować się również bardziej sportowy lub militarny look. Zatem chinosy lub nawet joggery połączeniu z koszulami, a do tego bardziej masywne buty. Oczywiści uniwersalny wizerunek macho w stylu Jamesa Deana też się sprawdzi. Zatem wybierz koszulkę, jeansy i kurtkę ramoneskę.

Macho, czyli drań? O osobowości zdań kilka

Warto przyjrzeć się również osobowości macho. To mężczyzna, który ponad wszystko stawia swoją przyjemność, a kobiety traktuje jako swoiste trofea. Nie oznacza to jednak, że nie może się ustatkować. Oczywiście, że może, jednak nie oznacza to, że będzie swojej kobiecie wierny. Za to od niej tego bezwzględnie wymaga. W zamian oferuje poczucie bezpieczeństwa i opiekuńcze, męskie ramię. Dlaczego kobiety ciągle wybierają takich mężczyzn? Zwykle liczą na to, że przy niej facet się zmieni. Stanie się wierny i oddany, choć tak naprawdę jedno nie wyklucza drugiego. Wszak mężczyzna może zdradzać, a jednocześnie o kobietę dbać. Patriarchalny stosunek do życia jest winą tego że kobieta na takie traktowanie się godzi. Z kultury macho wywodzi się przeświadczenie, że jeśli mężczyzna dba o dom, to ma większe prawa niż kobieta, a ona powinna być mu wdzięczna za to, co jej daje. Coraz więcej kobiet nie godzi się na takie traktowanie, ale mimo wszystko ciągle lgną do drani, jak ćmy do świecy.

Mężczyzna w typie macho nadal podoba się kobietom, jednak bardziej jeśli idzie o dbanie o siebie i atrakcyjny wygląd niż osobowość. Możesz zatem zainspirować się stylem macho, natomiast pamiętaj, że kobieta oczekuje szacunku i wierności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here